«Ми не давали приводу сумніватися в нашій відданості Україні»: заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз відвідав Університет

Політичний в’язень Кремля, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, голова Бахчисарайського регіонального меджлісу Ахтем Чийгоз 19 березня 2018 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка. У конференц-залі факультету міжнародних відносин відбулася його зустріч зі студентами й викладачами Університету.

Окрім протокольних візитів до Львівської облдержадміністрації та мерії Львова, Ахтем Зейтуллайович мав ще й надзвичайно особистісну мотивацію відвідати наше місто. Адже саме у львівській школі №2 навчається Богдан Фенечок – автор єдиного «дитячого» листа, якого передали Ахтему Чийгозу, коли він перебував у російській в’язниці восени 2017 року.

«Час від часу в ізоляції відбуваються важкі моменти, коли ти шукаєш якусь точку опори, щоб утвердитись у своїй позиції, – розповідає Ахтем Чийгоз. – В один із таких днів жінка принесла кілька листів. Я прочитав Богданів лист. Коли ти отримуєш лист від дитини, це цілком інше відчуття. У мене молодший син такого ж віку, як Богдан. Він написав мені «мій друг», і просто неможливо описати, що ти переживаєш у такі моменти».

Як відомо, Ахтема Чийгоза заарештували 29 січня 2015 року представники силових структур російської влади нібито за «організацію масових заворушень». 11 вересня 2017 року Верховний суд анексованого Криму засудив кримськотатарського політика до 8 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Однак під тиском світової спільноти вже 25 жовтня 2017-го Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова було видано Туреччині. Обоє кремлівських заручників повернулися в Україну.

Зі студентами-міжнародниками ЛНУ ім. Івана Франка Ахтем Зейтуллайович поспілкувався на теми, пов’язані із сучасною політичною ситуацією в анексованому Криму, обговорив проблему дотримання прав людини та громадянина на Кримському півострові, відповів на численні запитання учасників зустрічі. Зокрема Ахтем Чийгоз акцентував увагу на тому, що для кримських татар дуже важливо, щоб увесь світ не залишався осторонь проблеми незаконної анексії Криму й допоміг кримськотатарському народові якнайшвидше повернути батьківщину. Водночас політик запевнив, що кримські татари були і залишаються надійною опорою української держави на півострові.

«Ми не давали приводу сумніватися в нашій відданості спільному (з Україною. – Ред.) існуванню. І сьогодні ми це підтверджуємо. Ми сьогодні про Україну не спонтанно говоримо, і життя своє там кладемо теж не випадково. І те, що ми сьогодні сидимо у в’язницях, зумовлено передусім тим, що ми стверджуємо, що Україна – це наша держава, що ми – громадяни України», – наголосив Ахтем Чийгоз.

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото