На факультеті іноземних мов апробували модель читання лекцій у режимі Internet-Communication

1 жовтня 2019 року на факультеті іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося тестування інноваційної технології, яка спрощує процес викладання та оцінювання знань студентів.

Систему презентували й апробовували розробники відповідного програмного забезпечення спільно із керівництвом Університету й факультету іноземних мов. Працює система за допомогою смартфонів через мережу Інтернет і дозволяє студентам слухати лекції у режимі реального часу через навушники, перебуваючи чи то у аудиторії, чи навіть за межами Університету. Окрім того, програмне забезпечення спрощує процес оцінювання знань студентів, оскільки дозволяє складати тести безпосередньо на смартфоні, а отже отримувати миттєвий результат.

Розробники системи зазначили, що програмне забезпечення спрямоване на полегшення фізичного навантаження на голосові зв’язки під час читання лекцій  викладачем, скорочення часу на проведення модульних контрольних перевірок, покращення комунікації між студентом та викладачем. Окрім того, програма передбачає функції, що осучаснюють і спрощують  навчальний процес:  контроль відвідуваності студентами лекцій; можливість слухати лекцію у режимі реального часу (наприклад, якщо є дозвіл лектора слухати її на відстані, оскільки особа перебуває на лікуванні чи навіть за кордоном), здійснення запису лекції викладачем для того, щоб студент міг повторно прослухати матеріал за згодою викладача; завантаження додаткових матеріалів (текстові файли, аудіоматеріали),  проведення поточного контролю успішності, такого як одиничні тести, модульні контрольні роботи; спрощення засвоєння матеріалу для студентів з особливими потребами (вадами зору) та студентів, які за станом здоров’я не можуть бути присутніми на усіх лекціях.

Також система повинна покращити забезпечення викладання лекційних курсів для студентів заочного відділення, які зможуть отримувати той самий обсяг матеріалу, що й студенти стаціонару завдяки можливості запису лекції та /або завантаження матеріалів лекції у додаток.

Пробне використання системи відбулося успішно і молодь факультету іноземних мов навіть змогла скласти перше тестування.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував розробникам програми за інновацію, а керівництву факультету – за готовність впроваджувати новітні технології у навчальний процес. «У сучасному світі, ми повинні активно використовувати і традиційні форми навчального процесу, і новітні методи викладання. Переконаний, що інноваційні технології повинні робити навчальний процес більш ефективним і зручним для студентів та викладачів Університету», – наголосив Ректор.

Декан факультету іноземних мов Володимир Сулим висловив переконання, що система стане дієвим інструментом, який дозволить лекторам більш ефективно доносити інформацію до студентів, а університетська молодь за допомогою програмного забезпечення зможе швидше засвоювати і перевіряти свої знання.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото