На факультеті культури і мистецтв відбувся онлайн-квартирник до Міжнародного дня музики

2 жовтня 2020 року студенти факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка організували «Онлайн-квартирник на Валовій» з нагоди Міжнародного дня музики. Подія подарувала нове звучання відомим творам мистецтва і водночас познайомила глядачів із оригінальними авторськими доробками юних митців.

Розпочала захід студентка спеціальності «Середня освіта (Музичне мистецтво)» Вікторія Веретельник, яка додала витонченої обробки популярним хітам «Hi happy» та «Shallow», обрамивши їхнє звучання грою на скрипці. «Я бажаю кожному, хто вважає себе музикантом, або хоче ним бути, ніколи не зраджувати музиці та своїй професії», – акцентувала Вікторія.

Окрім смичкових інструментів, під час заходу лунала гітара, ожили мелодії фортепіано, зворушливо звучала флейта. З-під струн бандури видобувала музику організаторка заходу Христина Петринка. «Ідея провести онлайн-квартирник народилася в моїй голові дуже раптово. Адже у нас насправді є чимало студентів, які прагнуть продемонструвати свої таланти, а в час карантину такий формат є найоптимальнішим», – пояснює Христина.

Упродовж події у виконанні студентів звучали, як відомі українські, так і експресивні європейські композиції. Зокрема, грайливих та жвавих ритмів події додав студент спеціальності «Сценічне мистецтво (Акторське мистецтво драматичного театру і кіно)» Данило Хромов, виконавши авторські композиції «Айфон» і  «Зайчик». Безперечно, чи не найкращим доповненням до музики є слово, тож, до свята долучилися й студенти-актори, які продекламували твори Юрія Іздрика та Олександра Ірванця.

Атмосферу творчості та натхнення розбавляли жартами, подарунками та дотепними коментарями модератора – Андрія Синишина. «В цьому залі може одночасно дивитися концерт не більше, ніж 100 людей, а завдяки тому, що наш квартирник відбувається в онлайн-форматі, виступи наших талановитих студентів зможуть почути і побачити тисячі людей», – додає Андрій.

На завершення заходу усім учасникам та організаторам заходу подякував декан факультету культури і мистецтв Роман Крохмальний. «Я хочу побажати, щоб життя кожного з нас було сповнене музики! Міцного здоров’я і натхнення!» – наголосив Роман Олексійович і висловив сподівання, що ситуація в країні дозволить організувати наступний квартирник вже в офлан-форматі.