Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні зустрівся з Ректором Університету

У рамках свого візиту до Львова Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні та Молдові Мохаммад Бехешті Монфаред 15 червня 2015 року зустрівся з Ректором Львівського національного університету імені Івана Франка, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою.

Ректор радо привітав дипломата і, зробивши екскурс у минуле, розповів про історію та розвиток сходознавства у Львівському університеті.

Варто зазначити, що вивчення східних мов у нашому Університеті розпочалося після 1817 року спершу на теологічному, згодом на філософському факультетах. Двадцяті роки XX ст. взагалі можна вважати періодом розквіту львівського сходознавства. В Інституті сходознавства при гуманітарному факультеті у 1938 році функціонувало 9 кафедр, на яких викладали 35 східних мов. Однак Друга світова війна завдала великої шкоди львівському сходознавству. І лише за незалежної України з ініціативи Я. Полотнюка у 1992 році знову почали викладати східні мови: арабську, перську, японську. 1997 року на філологічному факультеті було відкрито кафедру сходознавства, яка тепер названа на честь професора Ярослава Дашкевича. Сьогодні кафедра готує випускників із п’яти спеціальностей: «арабська мова та література», «перська мова та література», «турецька мова та література», «японська мова та література», а з вересня 2015 року буде здійснено перший набір на спеціальність «китайська мова та література». Також студенти мають змогу вивчати більше десяти східних мов.

Під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні та Молдові йшлося про налагодження тісної українсько-іранської співпраці в культурній та освітній галузях. Зокрема сторони домовилися про реалізацію конкретних кроків щодо академічної мобільності викладачів і студентів та можливості збільшення потужностей кафедри сходознавства Львівського університету, де викладають перську мову. «Зараз на кафедрі сходознавства перську мову вивчають близько 30 осіб. Ми хочемо вдвічі збільшити цей потенціал», – сказав дипломат. Посол зауважив, що випускникам Університету з хорошим рівнем знання мови надаватимуть робочі місця у Посольстві.

Мохаммад Бехешті-Монфаред зазначив, що вже найближчим часом група викладачів і студентів кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Львівського національного університету імені Івана Франка поїде до Ірану, де матиме можливість безкоштовно стажуватися в одному з провідних іранських університетів.