Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа: «Україна – це серце Європи»

У рамках свого першого офіційного візиту до Львова Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа 18 листопада 2016 року зустрівся зі студентами факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Представила дипломата проректор із наукової роботи та міжнародного співробітництва Марія Зубрицька, відзначивши, що така зустріч сприяє подальшому зміцненню українсько-італійських наукових і культурних зв’язків.

Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа на початку зустрічі задекларував підтримку Італії щодо інтеграційних прагнень України. «Ми віримо, що ці спроби стануть успішними. І першим кроком на цьому шляху для України повинний стати безвізовий режим. А відтак, всіляко підтримуючи Україну, Італія зацікавлена в позитивному результаті всіх етапів її європейської інтеграції», – запевнив амбасадор.

Давіде Ла Чечіліа під час зустрічі зі студентами наголосив на важливості подальшої співпраці між Україною та Італією. Зокрема, за словами посла, в Україні є великі можливості для інвестицій та поліпшення бізнес-клімату. «У вас є дві найважливіші речі для цього: людський капітал і високий рівень виховання та навчання. Це надзвичайно важливо для країни, яка хоче отримувати інвестиції з інших країн та співпрацювати з ними в діловій сфері», – зауважив дипломат.

Говорячи про академічні й культурні зв’язки між Україною та Італією, Давіде Ла Чечіліа відзначив культурно-освітній потенціал Львова, тож Посольство зацікавлене в тому, аби налагодити тісну співпрацю міста з італійськими містами на всіх рівнях.

«У нас є багато культурних ініціатив. Перша з них – це відкриття нових можливостей для вивчення італійської мови в Україні, зокрема у Львові й у Львівському університеті. До того ж, ми зацікавлені у збільшенні потоку італійських туристів в Україну. А відтак, потрібно зміцнювати співпрацю між академічними інституціями, бізнес-структурами, молоддю та суспільством у цілому», – зазначив Давіде Ла Чечіліа.

Під час зустрічі йшлося також про політичну співпрацю України та Італії. У цьому контексті Надзвичайний і Повноважний Посол зазначив, що уряд Італії підтримує суверенітет і територіальну цілісність Української держави. «Україна – це Європа, це її серце. Італія дивиться на Україну уважно та відкрито, але водночас і страждає від такої принципової політичної позиції і несе значні економічні збитки. Проте цю ціну варто заплатити за принципи, яких треба дотримуватись», – переконаний Давіде Ла Чечіліа.

Наостанок Надзвичайний і Повноважний Посол поділився зі студентами практичним досвідом роботи на посаді дипломата й зазначив: «Навчання – це спосіб збудувати успішне майбутнє. І саме від вас залежить майбутнє української еліти, бо воно – у ваших руках».