Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті зустрівся з працівниками і студентами Університету

20 березня 2018 року Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з адміністрацією, студентами і викладачами.

Під час зустрічі з Ректором Університету, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою індійський дипломат запропонував поглиблювати співпрацю Університету і Посольства, а також наголосив на важливості взаємодії установ у сфері освіти, науки і культури. Особливу увагу Манодж Кумар Бхарті закцентував на перспективах Львівського університету як одному із осередків для здобуття освіти студентами з Індії.

«Я дуже високо ціную ваш Університет й усвідомлюю його важливість для України. А тому вважаю, що молодь з Індії може здобувати тут якісну освіту», – наголосив індійський амбасадор, додавши, що для студентів з його країни можуть бути цікавими факультет міжнародних відносин, хімічний та фізичний факультети, факультет електроніки і комп’ютерних технологій та інші.

Ректор Володимир Мельник зазначив, що Львівський університет завжди відкритий для співпраці і радо зустріне студентів з Індії. Зокрема, Володимир Петрович наголосив, що іноземні студенти мають змогу вступати на англомовні магістерські програми на різних факультетах Університету, а також, після опанування української мови, успішно здобувати освіту на бакалавраті.

Окрім того, сторони обговорили можливість запровадження у Львівському університеті додаткових курсів з вивчення культури, історії, міжнародних відносин та філософії Індії. Для цього індійська сторона готова посприяти приїзду до Львова фахових лекторів з Індії.

Також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні запросив студентів Університету брати участь у програмах, які пропонує Посольство.

Ректор Володимир Мельник подякував дипломатові за увагу, яку Посольство проявляє до Університету, і зазначив, що співпраця із дипломатичним представництвами провідних країн світу для Університету є надзвичайно важливою, адже вона дає студентам та викладачам нові можливості і сприяє популяризації України у світі.

На завершення зустрічі Манодж Кумар Бхарті наголосив, що його країна розглядає Україну як одну із потенційно найпотужніших держав Європи і висловив переконання, що у нашої держави попереду успішне майбутнє.

Після цього індійський дипломат прочитав лекцію на філософському факультеті Львівського університету. Під час зустрічі з молоддю Манодж Кумар Бхарті у надзвичайно динамічному і логічному стилі висвітлив основні принципи індійської філософії і її суголосність із провідними сучасними науковими дослідженнями.

Що таке життя і чому ми живемо? Де ми були до народження і куди потрапимо після смерті? Яка природа Всесвіту? На переконання Маноджа Кумара Бхарті, індійська філософія спроможна дати відповіді на ці та багато інших питань. Означивши основні концепти філософської традиції Індії, дипломат наголосив, що головним її принципом є шлях – пошук абсолютної правди, який кожен може здійснювати через різні релігії й за допомогою індивідуальних практик.

Після лекції кожен охочий міг поставити питання Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Індія в Україні.

Додамо, що завтра о 13.30 Манодж Кумар Бхарті прочитає ще одну лекцію для студентів Університету.