Науково-практичний семінар у рамках проекту  Програми імені Жана Моне Еразмус +

19 лютого 2015 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науково-практичний семінар у рамках проекту імені Жана Моне Еразмус + «Субнаціональний вимір ЄС».

«Сьогодні говоритимемо про програму, яку фінансує Європейський Союз задля поліпшення рівня викладання європейських студій в Україні. Наша зустріч спрямована на те, щоб отримати практичні знання із залучення Львівської області до євроінтеграційних процесів як на регіональному, так і на місцевому рівнях влади», ‒ розпочав захід доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Роман Калитчак.

«Площа Львівської області – 21 тис. кілометрів квадратних, а населення – 2,5 млн. жителів. За цими параметрами є цілі країни, як от Словенія і Македонія. Порівнявши ВВП цих двох країн на душу населення, це 4000$ і 20000$ відповідно», ‒ розпочав доповідь із цифр і фактів директор Департаменту міжнародного співробітництва і туризму Львівської обласної державної адміністрації Віталій Горбатенко. «Очевидно, що й Львівщина за макропоказниками може претендувати на стабільний соціально-економічний розвиток і на гідні доходи на душу населення. Зазначу також, що наш регіон має всі умови, які сприяють ефективному міжнародному співробітництву, а саме: статус прикордонної області, наявність найбільшої кількості міжнародних пунктів пропуску, багату архітектурну спадщину, близько 40 угод із регіональними та міжнародними організаціями. Також Львівщина – другий дипломатичний центр України, де розташовані генеральні консульства Польщі, Росії і Чехії. Крім того, у Львові є 30 почесних консульств, а область посідає друге місце після Києва за міжнародними візитами. Ще одним плюсом, який може сприяти ефективному розвитку області – участь України в Єврорегіонах (Карпатський і Єврорегіон Буг)», ‒ зазначив Віталій Горбатенко.

Під час зустрічі йшлося також про те, що область активно сприяє розвитку транскордонного співробітництва, чим зокрема займається відділ міжнародного співробітництва і туризму Львівської обласної державної адміністрації. Минулого року відбулося 56 офіційних зустрічей керівників відділів ОДА з представниками іноземних держав. Також за сприяння ЛОДА відкрили новий міжнародний пункт пропуску Угринів-Долгобичув за фінансування ЄС і Почесне Консульство Республіки Болгарія. Загалом Львівська адміністрація підписала 56 угод про співпрацю.

Про інституційний потенціал Карпатського Єврорегіону розповіла виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин: «Карпатський регіон на карті – це єдине місце в Європі з чотирнадцятьма відтинками державного кордону. У цьому контексті варто зазначити форми транскордонної співпраці, серед яких виділяємо два основних: ініціативи «зверху» (коли ЄС чи Європейська комісія регулює співпрацю) й ініціативи знизу (коли представники національних чи регіональних органів влади прагнуть об’єднати свої зусилля для вирішення спільних проблем). Щодо Карпатського регіону, то ще у 1993 році представники Польщі, Словаччини, України, Румунії, Угорщини вирішили об’єднати свої зусилля заради збереження стабільності в регіоні та владнання конфліктів, які могли виникнути через значну кількість нацменшин. Це, по-суті, була мета створення Карпатського Єврорегіону».

Також Галина Литвин окреслила основні засади розвитку регіону до 2020 року, а також закцентувала увагу на структурі співпраці, поділі ролей і визначенні завдань для реалізації розвитку різних проектів. Крім того, йшлося про напрями співпраці в рамках Карпатського Єврорегіону, підтримку з боку Європейського Союзу, основні вектори діяльності, функції співпраці й проекти.

Більше фото