Науковці Університету – лауреати Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності

27 серпня 2019 року у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбулося нагородження лауреатів Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Вручив премію в. о. голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Богдан Червак.

Знаково, що цьогоріч лауреатами премії стали відразу троє науковців Львівського національного університету імені Івана Франка. Зокрема, у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» із 13 висунутих робіт премію здобула книга викладачів факультету журналістики Галини та Андрія Яценків «Публіцистика Івана Франка». Книга знайомить читачів із основними ідейно-концептуальними засадами та тематично-змістовими моделями публіцистики Івана Франка. Вона допомагає осмислити знакові та невідомі статті Івана Франка в сучасному контексті та зрозуміти, чому почалася війна на Сході України, чого бракує українцям для економічного буму, як регулювати світові еміграційні процеси, куди прямує сучасна Україна тощо.

У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» премію присудили викладачеві факультету журналістики, шеф-редактору журналу «Універсум» Олегові Романчуку за статтю «Україна і Росія є несумісними системами», опубліковану в журналі «Країна». Члени комітету, які приймали рішення про присудження премії, відзначили, що в цій роботі автор аналізує причини нинішнього українсько-російського протистояння, порушує і водночас дає відповідь на важливі для державного будівництва питання.

Щиро вітаємо лауреатів премії і бажаємо їм нових наукових та професійних звершень!