Науковці з усієї України обговорюють в Університеті фундаментальні проблеми електрохімії

4 червня 2018 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття VIIІ Українського з’їзду з електрохімії та VI Науково-практичного семінару студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу». Обидва наукові зібрання, які цьогоріч об’єднали в один захід, присвячені 100-річчю створення Національної академії наук України.

Про важливість заходу свідчить широкий спектр наукових питань, винесених на обговорення, та велика кількість учасників з усіх куточків України. На цьому, а також на необхідності подальшої праці, спрямованої на розвиток електрохімії та залучення до неї молоді, наголосив під час урочистого відкриття голова наукової ради НАН України з проблеми «Електрохімія», член-кореспондент НАН України Анатолій Омельчук.

Проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський розповів учасникам зібрання про історію та сучасність Львівського університету, акцентуючи на багатих наукових традиція хімічних досліджень в Університеті. За словами Романа Євгеновича, зараз хімічний факультет є одним із найактивніших структурних підрозділів Львівського університету в сфері наукових досліджень.

«Сьогоднішня конференція охоплює широкий спектр актуальних питань електрохімії – це електрохімічна термодинаміка, теорія провідності розчинів та розплавів електролітів, кінетика та механізми електрохімічних процесів, технічна електрохімія, електрохімічна енергетика, фотоелектрохімія, сенсорика та електрохімічні методи аналізу. Такі дослідження мають велике значення з огляду на їхнє практичне застосування для створення нових матеріалів і розроблення прикладних аналітичних методик для вирішення гострих проблем енергетики, екології, медицини та оборонної промисловості», – наголосив Роман Гладишевський, обґрунтовуючи важливість наукового зібрання.

Залучення до роботи Українського з’їзду з електрохімії учасників науково-практичного семінару студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу», за словами Романа Євгеновича, дозволить активніше інтегрувати молодь у найсучасніші дослідження з електрохімії, а відтак закласти надійну основу для розвитку хімічної науки в майбутньому.

Наукове зібрання має велике значення не лише для узагальнення теоретичних напрацювань у сфері електрохімії, а й для розвитку економіки Львівщини та України загалом. На цьому, зокрема, наголосив заступник директора ЛКП «Львівське конференц-бюро», представник департаменту з розвитку Львівської міської ради Андрій Павлів.

Декан хімічного факультету Львівського університету, професор Ярослав Каличак зазначив, що спільна праця досвідчених і молодих науковців матиме далекосяжні наукові результати. «Кожна конференція, зустріч, семінар стимулюють народження нових ідей. Переконаний, що цей захід не буде винятком і принесе кожному з учасників новий досвід та вагомі наукові напрацювання», – зазначив Ярослав Каличак.

Програма наукового зібрання передбачає пленарне та секційні засідання, а також виїзне засідання секції «Хімія» Наукової ради Міністерства освіти і науки України та засідання Наукової ради НАН України з проблеми «Електрохімія».

Під час пленарного та секційних засідань понад 100 провідних науковців і 50 молодих дослідників з різних куточків України обговорять фундаментальні проблеми електрохімії, дискутуватимуть про електрохімічну кінетику, хімічну енергетику та технічну електрохімію, розглянуть у своїх доповідях інші важливі питання розвитку електрохімії.

Захід, який став можливим завдяки співпраці Міністерства освіти та науки України, Національної академії наук України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАНУ та Львівської міської ради, триватиме до 7 червня 2018 року.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото