Науковцям Львівського університету вручили обласні премії

16 листопада 2020 року в приміщенні Львівського Будинку вчених відомим і молодим науковцям Львівщини вручили обласні премії за значні досягнення у галузі науки. Відомим ученим, знаним фахівцям, а також молодим вченим традиційну щорічну премію присуджують за наукові досягнення та з метою підтримки і стимулювання проведення ними подальших наукових досліджень. Цьогоріч серед нагороджених – 25 досвідчених та молодих вчених Львівського національного університету імені Івана Франка.

Вручили премії науковцям голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин і директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска.

Під час заходу науковців привітав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, побажавши усім присутнім «натхнення, сил та енергії для подальшої наукової діяльності на благо Української Держави».

Голова Львівської ОДА Максим Козицький відзначив, що Львівщина – одна з небагатьох областей в Україні, де досі існують премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти. «Ми розуміємо, що потрібні значні інвестиції в розвиток матеріально-технічної бази. Саме тому в програмі стратегії розвитку освіти Львівщини закладемо кошти і для премій, і для грантової діяльності науковців. Всі успішні та багаті країни вкладають значні кошти саме в науку, бо розуміють, що без науки немає майбутнього», – наголосив Максим Козицький.

Надалі представники місцевої влади вручили премії провідним науковцям і молодим ученим Львівщини. Цьгоріч відзнаки отримали такі представники Львівського національного університету імені Івана Франка:

• Болеста Іван Михайлович– професор, доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій факультету електроніки та комп’ютерних технологій.
  • Дахній Андрій Йосипович– доктор філософських наук, завідувач кафедри історії філософії філософського факультету.
  • Каличак Ярослав Михайлович– професор, доктор хімічних наук, завідувач кафедри аналітичної хімії хімічного факультету.
  • Обушак Микола Дмитрович– професор, доктор хімічних наук, завідувач кафедри органічної хімії хімічного факультету.
  • Паславська Алла Йосипівна– професорка, докторка філологічних наук, завідувачка кафедри міжкультурної комунікації та перекладу факультету іноземних мов.
  • Ткачук Володимир Михайлович– професор, доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри теоретичної фізики фізичного факультету.
  • Віхоть Юрій Михайлович– кандидат геологічних наук, доцент кафедри геології корисних копалин і геофізики геологічного факультету.
  • Гренюх Володимир Петрович– кандидат біологічних наук, науковий співробітник кафедри біофізики та біоінформатики біологічного факультету.
  • Димидюк Дмитро Андрійович– аспірант кафедри історії середніх віків та візантиністики історичного факультету.
  • Дяків Христина Юріївна– докторка філологічних наук, доцентка кафедри міжкультурної комунікації та перекладу факультету іноземних мов.
  • Мацелко Оксана Василівна– кандидатка хімічних наук, молодша наукова співробітниця кафедри неорганічної хімії хімічного факультету.
  • Медвідь Іванна Іванівна– кандидатка фізико-математичних наук, асистентка кафедри фізичної та біомедичної електроніки факультету електроніки та комп’ютерних технологій.
  • Піткович Христина Євгенівна– кандидатка хімічних наук, молодша наукова співробітниця кафедри органічної хімії хімічного факультету.
  • Рим Олена Михайлівна– кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри соціального права юридичного факультету.
  • Ростикус Надія Петрівна– кандидатка педагогічних наук, асистентка кафедри початкової і дошкільної освіти факультету педагогічної освіти.
  • Рубаха Марія Володимирівна– кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту економічного факультету.
  • Сеник Оксана Мирославівна– кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології філософського факультету.
  • Сипко Богдана Володимирівна– кандидатка історичних наук, доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету.
  • Табінський Ярослав Ігорович– асистент кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики.
  • Тиханович Євген Євгенович– кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії географічного факультету.
  • Федишин Орест Степанович– аспірант кафедри аналітичної хімії хімічного факультету.
  • Фецюх Анастасія Богданівна– аспірантка кафедри фізіології та екології рослин біологічного факультету.
  • Шийка Ольга Ярославівна– кандидатка хімічних наук, доцентка кафедри органічної хімії хімічного факультету.
  • Щепанський Павло Андрійович– кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник кафедри загальної фізики фізичного факультету.
  • Ярова Оксана Анатоліївна– кандидатка фізико-математичних наук, асистентка кафедри математичної статистики і диференціальних рівнянь механіко – математичного факультету.

Додамо також, що під час заходу голова Львівської ОДА Максим Козицький вручив державні нагороди «Заслужений працівник освіти України» докторові фізико-математичних наук, завідувачу кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій, професорові Іванові Болесті та докторові економічних наук, завідувачу кафедри міжнародних економічних відносин, професорові Ігореві Грабинському.

Щиро вітаємо вчених Львівського університету з високим визнанням їхньої наукової діяльності і бажаємо їм подальшого інтелектуально-професійного поступу!