Науковий захід для школярів «Поринь у світ науки»

10 жовтня 2015 року в рамках програми святкування Дня Університету на хімічному факультеті відбувся науковий захід для школярів «Поринь у світ науки», у якому взяло участь близько 80 учасників. Організаторами заходу став відділ інформаційного забезпечення спільно із Науковим товариством студентів, аспірантів і молодих учених.

«Захід «Поринь у світ науки», який сьогодні зібрав учнів різних шкіл міста Львова, покликаний популяризувати наукові дослідження та сприяти зростанню пріоритету науки», – звернувся із вітальним словом до присутніх проректор із наукової роботи Роман Гладишевський. «Рівень розвитку науки безпосередньо пов’язаний із рівнем розвитку країни, утім, проведення наукових досліджень – це основа успішної кар’єри особистості», – переконаний Роман Євгенович.

Проректор також відзначив: «У Львівському університеті регулярно відбуваються заходи, спрямовані на профорієнтацію. А цього разу ми, об’єднавши зусилля п’яти факультетів – хімічного, фізичного, географічного, геологічного та історичного, продемонструємо для школярів комплекс можливостей науки і наукових досягнень учених Університету. Сподіваємося, що це стане мотиваційним фактором до наукової роботи, вступу до Малої академії наук чи, згодом, і до Львівського університету».

Під час наукового заходу «Поринь у світ науки» учні поділилися на п’ять груп. Проректор Роман Гладишевський і проректор Віталій Кухарський супроводжували школярів на локації: спочатку учні ознайомилися з цікавими дослідженнями в галузі хімії, провели експерименти з реактивами в лабораторії, не здогадуючись, що проводять ці дослідження щодня, а також прослухали розповідь про науку в Середньовіччі.

У подвір’ї хімічного факультету учні взяли участь у конкурсах: випробовували свою майстерність на швидкий кемпінг – хто найшвидше розкладе туристичний намет, а також спробували себе в ролі ученого-хіміка – визначали твердість кристалів.

У фізичній лабораторії школярі вивчали властивості світла, спостерігаючи за видовищним лазерним шоу, а, перейшовши в Астрономічну обсерваторію, за допомогою телескопів спостерігали за Сонцем.

Учені-геологи Університету розповіли школярам про науку в Середньовіччі й захопливу історію про космічні мінерали, а гості заходу – Наукове товариство студентів-медиків (Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького) прочитали учням лекцію про надання першої медичної допомоги та про важливість здорового способу життя.

Справжнє театралізоване дійство учні спостерігали у виконанні Студентського аматорського драматичного театру «Іскра Прометея» Бережанського агротехнічного коледжу, який зробив історичну реконструкцію останнього бою УПА (1960 р.).

Світлини: Ольги Осередчук Більше фото