Перший проректор Андрій Гукалюк розповів про особливості вступу до магістратури

Сьогодні, 8 травня, в рамках циклу онлайн-зустрічей «Q&A Session» відбувся брифінг Першого проректора Університету Андрія Гукалюка щодо вступу до магістратури. Зустріч провели у форматі «запитання-відповідь». Онлайн-трансляцію у мережі Facebook переглянули понад 200 учасників.

Упродовж заходу Перший проректор окреслив основні елементи вступної кампанії до магістратури, зокрема розповів про реєстрацію на єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) і прийом документів для здобуття ступеня магістра. Андрій Федорович зазначив, що зараз чинними є Правила прийому, затверджені наприкінці року, однак сьогодні, 8 травня, Міністерство освіти і науки України опублікувало зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, затверджені наказом № 591 від 4 травня 2020 року.

Перший проректор зазначив, що актуальною сьогодні є процедура реєстрації на ЄВІ та ЄФВВ, яка триватиме з 12 травня до 5 червня. Цьогоріч процес реєстрації буде дистанційним, заяви та документи вступники подаватимуть онлайн. Для цього необхідно буде надіслати скановані копії анкети-заяви з особистим підписом, облікової картки платника податків, документа про здобутий ступінь вищої освіти, фотокартки для документів на офіційну електронну адресу Університету та електронні скриньки, які доступні за посиланням.

Опісля перевірки документів, необхідних для реєстрації, вступник отримає відповідь щодо їх отримання. Окрім того, з допомогою особистого кабінету можна буде відстежити місце проведення ЄВІ чи ЄФВВ. Відповідно до процедури, представник приймальної комісії опрацьовує документи, формує особову справу вступника та екзаменаційний листок за допомогою спеціального сервісу, а згодом з метою перевірки надсилає електронною поштою скановану копію екзаменаційного листка вступнику. Вже оформлений екзаменаційний листок за бажанням можна отримати з допомогою звичайної пошти (про що необхідно зазначити в анкеті) або особисто за адресами, розміщеними на сайті.

Форму анкети-заяви можна завантажити за посиланням.

Андрій Федорович розповів також про дати проведення ЄВІ та ЄФВВ. Так, єдиний вступний іспит з іноземної мови відбудеться 1 липня, єдине фахове вступне випробування – 3 липня. Перший проректор наголосив: «В екзаменаційному листку вступника буде зазначено відповідні логін та пароль для входу в особистий кабінет. Саме туди надійде запрошення із конкретними місцем та часом проведення ЄВІ чи ЄФВВ, які визначає Український центр оцінювання якості освіти з дотриманням заходів соціальної дистанції».

Згідно зі змінами до Умов прийому, опублікованими МОН, реєстрацію електронних кабінетів вступників до магістратури, прийом документів, рекомендацій перенесено на місяць. Реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 серпня, прийом заяв триватиме упродовж 5-22 серпня. Про дати фахових випробувань буде повідомлено додатково – відповідну інформацію буде розміщено на сайті Університету.

Друга частина брифінгу передбачала відповіді на запитання, які попередньо надіслали майбутні вступники. Зазначимо, що всього надійшло понад 300 запитань. Так, найпопулярнішими були запитання щодо загальної процедури вступу до магістратури, термінів і формату проведення вступних випробувань, особливостей перехресного вступу на іншу спеціальність, обсягів державного замовлення.

Трансляція зустрічі доступна за посиланням.

З інформацією щодо вступу до магістратури можна ознайомитися на сторінці вступної кампанії Львівського університету у розділі «Вступнику на старші курси».

Відомості про вступні випробування до магістратури, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання доступні на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.