Перспективи співпраці Університету із ВНЗ Республіки Азербайджан

У рамках свого візиту на Львівщину делегація освітян Республіки Азербайджан відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка, де впродовж двох днів відбулися зустрічі з керівництвом Університету та з науково-педагогічними працівниками факультету педагогічної освіти.

 

«Україну та Азербайджан поєднує спільне минуле і, попри те, що зараз це  різні держави, попри те, що нас розділяють кордони, духовно наші народи – єдині. У складні часи ми маємо допомагати один одному, співпереживати та підтримувати», –  зазначив голова Ради освіти Азербайджанської Республіки Аждар Агаєв під час зустрічі з Ректором, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою і деканом факультету педагогічної освіти Дмитром Герцюком.

Професор Аждар Агаєв представив учасників делегації та окреслив мету їхнього візиту: «Ми тут для того, аби дізнатися про систему освіти України, зокрема Львівщини. В Азербайджані постійно відбуваються процеси інновацій і вдосконалення технологій в системі освіти. Ціллю нашого візиту є обмін досвідом між системами освіти Азербайджану та України».

Ректор подякував азербайджанським колегам за візит і висловив сподівання на налагодження тривалої співпраці Львівського університету з провідними вищими навчальними закладами Азербайджану. Володимир Петрович розповів колегам про пріоритетні напрями наукових досліджень учених Університету, про досягнення студентів і здобутки науково-педагогічних працівників, а також окреслив вектор розвитку міжнародної співпраці  ЛНУ ім. Івана Франка.

Під час діалогу керівництва Університету з азербайджанськими освітянами йшлося про новації та проблеми в освітній сфері обох держав, про науковий потенціал українських учених і педагогів.

«Я вважаю, що зв’язки, які ми плануємо налагодити з Україною, у майбутньому будуть використані для покращання та розширення відносин між двома нашими країнами», – висловив переконання голова Ради освіти Азербайджанської Республіки Аждар Агаєв.

Делегація представників навчальних закладів Азербайджанської Республіки 24 березня також побувала на факультеті педагогічної освіти.

З вітальним словом до гостей звернувся декан факультету Дмитро Герцюк. Розповідаючи про основні віхи історії  Львівського університету та становлення і розвиток  університетської педагогічної освіти, Дмитро Дмитрович зосередив увагу на пріоритетах діяльності факультету на сучасному етапі.

Під час зустрічі науково-педагогічних працівників факультету педагогічної освіти та представників Педагогічного коледжу з азербайджанськими освітянами ключовим питанням було обговорення актуальних проблем освіти, пов’язаних, зокрема, із підготовкою фахівців педагогічної сфери. Відтак, сторони досягли домовленостей щодо обміну досвідом з метою вдосконалення навчального процесу та методики викладання.

Про особливості підготовки майбутніх фахівців на базі Педагогічного коледжу  розповіла методист коледжу Романа Михайлишин.

Досвідом організації навчально-виховного процесу для студентів спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» поділилася доктор педагогічних наук, професор  Наталія Мачинська.  Вона зосередила увагу на підходах до укладання навчальних планів, проаналізувала навчальні дисципліни, необхідні для якісної підготовки конкурентоспроможних фахівців.

Про методи й технології, які використовуються в процесі формування професійних компетентностей майбутніх вчителів англійської мови для початкової школи, йшлося у виступі доцента  кафедри початкової та дошкільної освіти Юлії Деркач.

На проблемах підготовки спеціалістів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами наголосили доцент  Лариса Кальченко та старший викладач Лілія Лепеха.

З особливою увагою гості слухали виступи доцентів Тетяни Равчини та Олексія Караманова, які розповіли про інноваційні підходи до організації підготовки майбутніх вчителів, спрямованої на формування в них педагогічного мислення та професійного досвіду. Доповідачі розкрили особливості застосування методів активного й інтерактивного навчання, музейної педагогіки в системі університетської освіти.

Своєю чергою, професор Аждар Агаєв представив напрацювання азербайджанських колег та окреслив основні напрями діяльності освітян Республіки Азербайджан.

«Нас дуже цікавить система освіти і досвід України. Думаю, що співпраця з українськими колегами буде взаємокорисною», – сказав на завершення зустрічі голова Ради освіти Азербайджанської Республіки.

Світлини: Олега Вівчарика та Володимира Крука Більше фото