Подвійна перемога студентів факультету журналістики: премія «Перша удача» НСЖУ і гран-прі Міжнародного конкурсу молодіжних медіакомунікаційних проєктів

Студенти факультету журналістики – надзвичайно творчі й креативні особистості, юнацьке захоплення яких дуже часто переростає у справді фундаментальний медіапродукт. Саме таким можемо назвати художньо-документальний фільм «Таємний щоденник Університету», присвячений 360-літтю нашої Alma mater, яке відзначатимемо у 2021 році. Понад п’ять місяців над створенням програми працювала команда студентів-третьокурсників, серед яких Роксоляна Білоус, Наталія Вітюк, Христина Гавришків, Віталій Гембусь, Ганна Бенедюк, Анастасія Браташ, Мар’ян Бринь, Володимир Неживело. Молоді журналісти опрацювали низку архівних та історичних матеріалів, дослідили чимало джерел, аби в результаті копіткої праці світ побачив цикл програм про різні історичні періоди функціонування нашого Університету – від Австрійського періоду до сьогодення. Усі серії художньо-документального телепроєкту «Таємний щоденник Університету» можна переглянути на youtube-каналі студентського телебачення «Franko TV» за посиланням.

Заступник декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи і шеф-редактор проєкту «Таємний щоденник Університету» Ярослав Табінський поділився своїми враженнями від роботи молодої команди. «Щороку в рамках курсу «Журналістська майстерність» на кафедрі радіомовлення і телебачення творчі групи студентів під керівництвом викладачів створюють телевізійні програми на базі студентського телебачення «Franko TV». Ідея створення телепрограми про історію Університету з’явилась ще на початку навчального року, а вже у жовтні розпочали перші зйомки. Команда студентів працювала дуже злагоджено – як справжня редакція. У дружньому колективі щоразу народжувалися нові креативні ідеї, які обговорювали та розпочинали втілювати», – розповідає Ярослав Табінський. Заступник декана зізнається, що своєрідними випробуваннями для творчої групи стали пошуки невідомих фактів, аналіз відеоряду, вибір локації для знімання: «Кожен відповідав за певний історичний період. Окрім написання та редагування сценарних планів, чимало часу довелося виділити на розкадрування та монтаж відзнятого матеріалу. Кожному студентові довелось досліджувати історичні джерела, архіви, стародруки, опрацьовувати відео- та фотогалереї, тобто виконувати декілька професійних обов’язків (автора, сценариста, режисера, оператора). Усе технічне забезпечення та допомогу у створенні проєкту надали працівники телерадіостудії факультету, підтримували порадою й викладачі кафедри. Що важливо, усі студенти не тільки ініціативні, але й дуже успішні в навчанні. Щиро вірю в їхнє перспективне журналістське майбутнє».

Результат не забарився – 6 червня 2020 року в День журналіста команда студентів отримала справжнє професійне визнання. Секретаріат Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України оголосив наших студентів переможцями щорічного конкурсу «Перша удача» за створення художньо-документального фільму «Таємний щоденник Університету». Ба більше, творча й натхненна праця принесла юним журналістам ще одну важливу нагороду – гран-прі Міжнародного конкурсу молодіжних медіакомунікаційних проєктів «То-МИ», який організувала Асоціація українських редакторів.

Щиро вітаємо наших студентів з подвійною перемогою і бажаємо нових професійних здобутків, реалізації творчих задумів та великого успіху у журналістській діяльності.

Світлини: Ярослава Табінського Більше фото