Польський політик Зиґмунт Бердиховський зустрівся зі студентами Університету

У рамках свого візиту до Львова відомий польський політик Зиґмунт Бердиховський відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором, професором Володимиром Мельником і студентами та викладачами факультету міжнародних відносин.

«Сьогодні до Львівського національного університету імені Івана Франка завітав видатний поляк, великий приятель України, голова програмної ради Економічного форуму в Криниці (Польща), творець польського Давосу Зиґмунт Бердиховський», – представив гостя декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Мальський.

Як досвідчений альпініст Зиґмунт Бердиховський поділився зі студентами та викладачами Університету своїми враженнями від підкорення семи вершин світу. Він, зокрема, здійснив сходження на Деналі (Маккінлі) – найвищий пік Аляски (Північна Америка), Еверест – найвищу вершину земної кулі, розташовану в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу, Піраміду Карстенз – найвищу гору острова Нова Гвінея, що в Океанії.

Зиґмунт Бердиховський зізнався, що вже у вересні цього року планує підкорити шосту за висотою вершину світу – гору Чо-Ойю, що в Гімалаях. «Вона розташована в 20 кілометрах на захід від Джомолунгми, на кордоні Китаю і Непалу», – зазначив він.

За словами гостя, сходження на найвищі вершини світу потребує неабиякої витривалості й ретельної підготовки. На підтвердження своїх слів Зиґмунт Бердиховський продемонстрував студентам і викладачам Університету декілька відеороликів про найцікавіші моменти власного альпіністичного досвіду.

Під час зустрічі студенти мали можливість обговорити з польським політиком низку актуальних питань, пов’язаних із зовнішньополітичними відносинами України з країнами ЄС.