Понад дві тисячі магістрів отримали дипломи про вищу освіту

Початок 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка минув у випускних урочистостях – вже вдруге дипломи магістра отримали випускники всіх факультетів Університету, які навчалися за півторарічною програмою. Кадровий резерв України у найрізноманітніших галузях знань поповнили понад дві тисячі висококваліфікованих фахівців.

Хтось з випускників лише розпочинає свій кар’єрний шлях, а дехто вже має досвід роботи в обраній царині, або ж у дотичних до неї професійних колах.

«Особисто мені Університет дав не лише освіту, але й чимало досвіду в роботі з командою. Я дуже тішуся, що під час навчання мала змогу стажуватися і працювати в різних засобах масової інформації, – наголошує щойно дипломований магістр журналістики Оксана Войтко. – Університет дає чимало інформації, знань, навичок, корисних знайомств і можливостей, але насправді найбільше залежить від студентів: як вони зуміють скористатися цими нагодами. І навіть якщо хтось не буде працювати журналістом, здобуті за ці роки навички точно знайдуть своє практичне застосування».

Цьогоріч дипломи про вищу освіту отримали 2198 магістрів, що на 31-го випускника більше, ніж у 2019 році. Дещо змінилася й п’ятірка факультетів, які можуть похизуватися найбільшою кількістю підготованих фахівців.

Факультети-лідери за кількістю виданих магістерських дипломів

№ з/п Факультет Магістри
денне заочне всього
1. Економічний 195 (39)* 108 (6)* 303
2. Юридичний 179 (41) 115 (3) 294
3. Іноземних мов 160 (44) 160
4. Біологічний 94 (19) 60 (1) 154
5. Управління фінансами та бізнесу 96 (18) 48 (3) 144
* – в дужках подано кількість дипломів з відзнакою

«Львівський університет став для мене тим простором, який дає можливість шукати себе, помилятись і розвиватись, розуміти те, як і для чого мені навчатись, – ділиться враженнями випускник факультету іноземних мов, магістр Ахтем Амзаєв. – ЛНУ ім. Івана Франка – не просто місце, яке є джерелом інформації, це місце, яке штовхає до роздумів і дій. Університет для мене завжди був атмосферою думки, слова та ідей, що містично літають аудиторіями і проникають через старі стіни. Мабуть, найбільшою моєю подякою йому і причетним людям є той факт, що я усвідомлюю велику різницю, у найкращому її значенні, між мною на початку навчання, і мною тепер як випускником Львівського університету».

Магістерський випуск 2020 року багатий і на дипломи з відзнакою – їх отримали 385 студентів (342 на денній формі і 43 – на заочній), які за півтора року продемонстрували найвищі показники у навчанні.

Факультети-лідери за кількістю виданих дипломів з відзнакою

№ з/п Факультет Магістри
денне заочне всього
1. Економічний 39 6 45
2. Юридичний 41 3 44
3. Іноземних мов 44 44
4. Міжнародних відносин 32 32
5. Філологічний 23 3 26

Однією із таких студенток-відмінниць є випускниця філологічного факультету, магістр Тетяна Хоронжук. «Я завжди жартую, що вступ у Львівський національний університет імені Івана Франка був моєю долею: у зовсім іншій області я народилася на вулиці Львівській, а виросла на вулиці Франка. А якщо серйозно, то я справді пишаюся тим, що навчалась саме тут, у Львівському університеті. Завжди патетично проголошую назву своєї Alma-mater, коли це потрібно, і тішуся, що 6 років тому зробила правильний вибір, – розповідає Тетяна. – Звісно, зараз не радянські часи (слава тобі, Боже!) і ніхто одразу після навчання спрямування на конкретне місце праці не отримує. Однак Львівський університет дає щось більше, аніж гарантована робота – він дарує справжній аристократизм духу, чого вже ніхто від нас не відбере і що ми, безсумнівно, пронесемо крізь все своє життя!»

Майже чверть дипломованих магістрів (624 особи) здобували освіту, навчаючись заочно. Таку можливість надають 15 факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка. Стаціонарно ж опановували обраний фах 1574 випускники.

«Спочатку я хотіла сказати, що це вже кінець, але тепер розумію, що це ще один початок. Адже важливо пам’ятати, що освіта не закінчується в той момент, коли отримуєш диплом. Тепер ми маємо розвиватись, творити щось своє, формувати себе. А той досвід і багаж знань, які дав нам Університет, безперечно в цьому допоможе», – наголошує випускниця факультету прикладної математики та інформатики Божена Телепко, а її колега, магістр Тамара Шийка додає: «Особливу подяку хочу висловити викладачам, які не просто були професіоналами своєї справи, а також формували нас як особистостей. Дякую, що навчили нас йти до своєї мети, працювати і отримувати від цього задоволення. Тут з нас зробили добрих, чесних, працьовитих людей. Я щаслива, що була частиною ЛНУ ім. Івана Франка».

Щиро поділяємо радість усіх випускників і бажаємо кожному з них успішного професійного й особистісного розвитку та наснаги для підкорення нових вершин!

Світлини: Ярини Пришляк, Олега Вівчарика, Терези Багай та Олександра Лавриновича Більше фото