Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон вручила нагороду «Орден Офіцера Академічних Пальм» завідувачеві кафедри французької філології Романові Помірку

У рамках свого офіційного візиту до Львова Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон у супроводі аташе з питань співробітництва в галузі французької мови Фабріса Пето й аташе з питань університетського та наукового співробітництва Сільвена Ріґоле відвідала Львівський національний університету імені Івана Франка.

Почесних гостей привітав Ректор Університету, професор Володимир Мельник. «Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон уже вдруге відвідує Львівський університет. А відтак, ми постійно відчуваємо її підтримку щодо діяльності вишу, розширення та зміцнення його співпраці з вищими навчальними закладами Франції», – зазначив Ректор.

Декан факультету іноземних мов Володимир Сулим підкреслив, що «серед усіх іноземних мов, які вивчають у Львівському університеті, французька займає особливе місце, адже її популяризації та дослідженню сприяє чимало факторів, а саме: підписані угоди про співпрацю з університетами Франції та постійна підтримка кафедри французької філології з боку Посольства Франції в Україні».

За словами Володимира Сулима, кафедра французької філології, яку очолює професор Роман Помірко, має високий рівень викладання і науково-пошукової роботи. Кафедра активно співпрацює з носіями мови, що, безперечно, «важливо для нашої співпраці у ділянці не тільки популяризації французької мови, але й проведення наукових досліджень».

Декан факультету іноземних мов також відзначив важливий розвиток академічної співпраці Львівського університету з французькими університетами, що дає можливість студентам і викладачам стажуватися та проходити практику, вдосконалювати свої професійні та комунікативні навики.

Володимир Сулим наголосив і на плідній співпраці Університету з «Альянс Франсез» та Федерацією обмінів Франція-Україна, координаторами якої є професор Роман Помірко і доцент кафедри французької філології Ганна Кость.

Заступник декана факультету іноземних мов Ганна Кость представила претендента на високу нагороду: «Кожна особистість має свою історію. Історія пана Романа Помірка окреслюється найзнаковішими аспектами – професійним, інтелектуальним і, власне, людським. Університетська дорога, яку ми пройшли разом як колеги, позначена досвідом спілкування, університетської науки, дослідження невідомого в пошуках пізнавального відкриття в галузі французької лінгвістики та літератури. Він любить працю, яку виконує, любить своє професійне оточення, виявляє велику інтелектуальну допитливість, володіє аналітичним мисленням та майстерністю синтезування думки».

Ганна Мирославівна відзначила широке коло наукових зацікавлень професора Романа Помірка, зазначивши, що «Роман Семенович – досвідчена, знаюча, творча особистість, яка перебуває в постійному пошуку чогось нового і повністю заслуговує цієї високої нагороди».

«Я маю велику приємність представляти сьогодні до нагороди особу, яка справді є визначальною у розвитку французької мови у Львівському університеті, – звернулася до присутніх Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. – Уже впродовж 200 років почесна відзнака, про яку ми сьогодні говоримо, стосується осіб, які працюють в професійному й академічному середовищі, за їхній внесок у розповсюдження французької традиції у світі, за виховання молодих поколінь і за розвиток стосунків різних країн із Францією».

Пані Посол зауважила, що діяльність Романа Помірка має важливе значення не тільки для кафедри французької філології, але є вагомим внеском для викладачів і студентів Львівського університету.

«Ви завжди залишалися вірним Львівському університету, ви присвятили йому все життя і свою кар’єру, залишилися вірним формуванню українських студентів, сприяючи таким чином розвитку й розповсюдженню французької мови у вашому регіоні й Україні», – зазначила Ізабель Дюмон і вручила Романові Помірку почесну відзнаку – «Офіцер Ордена Академічних Пальм».

Ректор Володимир Мельник подякував Ізабель Дюмон за особистий вагомий вклад у розвиток і зміцнення українсько-французьких відносин і вручив їй відзнаку Львівського університету – ювілейну медаль Івана Франка.

Додамо, що Львівський університет на основі підписаних угод співпрацює з Університетом м. Анже, Університетом Париж-ІV, Університетом Пєра і Марії Кюрі, Університетом Дю Мен, Університетом Ренн-2, Французьким культурним центром і Федерацією обмінів між Францією та Україною. Варто відзначити й тісні зв’язки Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка з Муніципальною бібліотекою Ліону, Бібліотекою Університету Жана Мулена, Вищою школою інформаційно-бібліотечних наук у Ліоні.