Представники біологічного факультету зустрілися зі вступниками в режимі онлайн-сесії

18 травня 2020 року відбулася онлайн-зустріч представників біологічного факультету зі вступниками у форматі «Questions&Answers». У заході, який організували в режимі прямої трансляції у мережі «Facebook», взяли участь декан біологічного факультету Ігор Хамар, заступник декана з навчально-методичної роботи Віталій Гончаренко, заступниця декана з виховної роботи Антоніна Тарновська та заступник декана з наукової і навчально-виховної роботи Володимир Мерлавський.

Насамперед до вступників звернувся декан факультету Ігор Хамар, який розповів про актуальність та престижність професії біолога. «Біологія була, є і залишається популярною, а крізь призму теперішньої ситуації можна з певністю казати, що зараз ця наука є найбільш актуальною. Очевидно, що наукові дослідження з біології найближчим часом будуть на шпальтах усіх ЗМІ, а вирішення проблеми коронавірусу вже зараз повністю лягає на плечі біологів, які працюють з біотехнологіями та лабораторною діагностикою, – зазначив декан.

На основі питань, які всі охочі могли надіслати організаторам заздалегідь, Ігор Степанович коротко окреслив теми, якими найбільше цікавляться абітурієнти. Розповідаючи про умови вступу на факультет, декан закликав слухачів детально ознайомитися з переліком необхідних документів та термінами їх подачі на сайті приймальної комісії Університету, наголосивши, що у зв’язку з теперішньою ситуацією, терміни проведення вступної кампанії дещо змінилися. Окрім того, важливою новиною цьогорічної вступної кампанії стало те, що при вступі до магістратури скасували додаткові фахові випробування для студентів, які закінчували бакалаврат за іншими спеціальностями.

Серед інших тем, які роз’яснив декан, були питання про обсяг державного замовлення, пільги при вступі, проживання в гуртожитках та перспективи подальшого працевлаштування для студентів після закінчення навчання. При цьому Ігор Степанович наголосив, що навчання на біологічному факультеті не тільки забезпечує високоякісну фахову підготовку, а й розвиває вміння працювати в колективі, яке є просто незамінним для біологів у різних сферах їхньої діяльності.

Заступник декана з навчально-методичної роботи Віталій Гончаренко представив для слухачів інформацію про практику, яку проходять студенти-біологи. Зокрема, після 1 курсу студенти мають можливість побувати у високогірному стаціонарі Університету в с. Кваси Рахівського району Закарпатської області та ознайомитись із тим різноманіттям рослинного і тваринного світу, яке представлено в цьому гірському регіоні. Після другого року навчання практика з ботаніки та зоології проходить уже в іншому природно-географічному регіоні – на Шацьких озерах, а саме у біологічному стаціонарі на березі о. Пісочного. Після третього і на четвертому році навчання передбачено виробничі практики, які студенти проходять залежно від спеціалізації, яку вони обрали як свій майбутній фах: у лабораторіях, на кафедрах біологічного факультету, в Ботанічному саду, Зоологічному музеї, а також в науково-дослідних інститутах України та світу. Студенти, які навчаються на спеціальності «Середня освіта», також проходять практику у загальноосвітніх навчальних закладах, де можуть розвинути свої педагогічні навички. Окрім того, студенти мають широкі можливості для стажування за кордоном.

Заступниця декана з виховної роботи Антоніна Тарновська детально розповіла про організацію студентського дозвілля на факультеті. Так, студенти-біологи не тільки старанно навчаються та розвивають практичні навички, а й активно беруть участь у студентському самоврядуванні, займаються волонтерством, регулярно відвідують сиротинці та геріартричні заклади. Щорічною традицією на факультеті є організація фотовиставки-звіту про проходження практики. Більше про дозвілля студентів-біологів можна дізнатися у соцмережах на сторінках органів студентського самоврядування.

Насамкінець заступник декана з наукової і навчально-виховної роботи Володимир Мерлавський окреслив можливості для працевлаштування випускників біологічного факультету. Він розповів, що серед випускників минулих років є багато працівників міжнародних науково-дослідних інститутів. Окрім того, нещодавно на базі факультету відкрили Міжуніверситетський центр клітинної біології та біоенергетики, який об’єднує науковців-біологів з різних навчальних закладів. Освоєння майбутнього фаху починається ще зі студентських лав, тому студенти активно беруть участь у конкурсах наукових робіт та міжнародних проектах, де їх долучають до лабораторної роботи, а також їздять на наукові стажування у різні країни світу.

Переглянути відеозапис події можна за посиланням.