Представники фізичного факультету провели онлайн-зустріч з абітурієнтами

В рамках серії онлайн-заходів «Questions&Answers» 25 травня 2020 року відбулась зустріч представників адміністрації фізичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка з охочими вступати на бакалаврат та магістратуру. Традиційно захід відбувся у форматі прямої трансляції у соціальній мережі «Facebook». Під час події абітурієнти мали змогу отримати інформацію про умови вступу, особливості навчання, участь у міжнародних програмах академічного обміну та перспективи працевлаштування.

Розпочинаючи зустріч, до абітурієнтів звернувся заступник декана фізичного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Олег Бовгира. Він детально розповів про спеціальності, освітні програми та навчальні дисципліни, які викладають на фізичному факультеті, а також окреслив основні вимоги до вступників у 2020 році. «Для того, аби стати студентом фізичного факультету, потрібно скласти ЗНО із трьох предметів: українська мова та література, математика та на вибір – фізика або іноземна мова», – пояснив Олег Бовгира. Також заступник декана коротко окреслив роботу шести кафедр (теоретичної фізики, астрофізики, експериментальної фізики, фізики металів, загальної фізики, фізики твердого тіла), що забезпечують навчальний процес на факультеті.

Завідувач кафедри астрофізики Богдан Мелех ознайомив глядачів з діяльністю Астрономічної обсерваторії Львівського університету, комплекс телескопів якої занесений у реєстр наукових об’єктів, що становлять національне надбання України. «Наша обсерваторія – це своєрідна база для здобуття практичних знань для студентів, адже основою фізики є не лише експеримент, але й спостереження. За допомогою цих способів дослідження людство й отримує інформацію про реальність», – зазначив Богдан Пелех. Також завідувач кафедри астрофізики наголосив на низці можливостей здобуття наукового досвіду для студентів на базі іноземних ЗВО, з якими тісно співпрацює Львівський університет.

Професор кафедри експериментальної фізики Віталій Вістовський окреслив особливості освітньої програми «Комп’ютерна фізика», що вивчає як впровадження обчислювальних інформаційних технологій у дослідження фізичних процесів, так і використання комп’ютерних методів у техніці, виробництві, енергетиці та медицині. «Студенти, які здобувають фах за цією програмою, володітимуть найбільш затребуваними на ринку праці мовами програмування. Адже навчальна програма сформована так, щоб готувати фахівців для роботи і в царині науки, і в практичній індустрії», – наголосив Віталій Вістовський, додавши, що значний відсоток випускників фізичного факультету Львівського університету щорічно поповнює кадровий потенціал потужних ІТ-компаній.

Завідувач кафедри теоретичної фізики Володимир Ткачук детально пояснив абітурієнтам особливості нової освітньої програми «Квантові комп’ютери та квантове програмування». За його словами, ця ділянка дослідження є надзвичайно перспективною, а сьогодні нею цікавляться передові компанії, як регіонального, так і світового масштабу. Науковець розповів про шлях від гіпотез до створення квантових апаратів, описавши специфіку їхнього функціонування. «Квантова перевага полягає у тому, що для виконання завдань потрібно значно менше часу та ресурсів, у порівнянні зі звичними методами. До прикладу, квантовий комп’ютер за 200 секунд вирішив задачу, для якої навіть найпотужнішому класичному апаратові знадобилося б 10 тисяч років» – зазначив Володимир Ткачук та додав, що «вже скоро квантові комп’ютери здобудуть перевагу у розв’язанні завдань для таких сфер, як криптографія та кібербезпека, а також в оптимізації портфелю цінних паперів, моделюванні молекул, що, зокрема, матиме застосування у фармацевтиці та інших галузях».

Опісля багатоаспектної презентації діяльності фізичного факультету розпочалась друга частина зустрічі у форматі «питання-відповідь». Здебільшого абітурієнтів цікавили особливості цьогорічної вступної кампанії, як на бакалаврат, так і на магістратуру. Також чимало запитань виникло стосовно безпосередньо навчального процесу, працевлаштування випускників та можливостей професійного стажування.

Переглянути запис зустрічі можна за посиланням.