Представники Львівського університету відвідали Горохівську школу-гімназію

7 лютого 2017 року у рамках профорієнтаційних заходів Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч  представників факультетів з учнями випускних класів і вчителями Навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступеня – гімназія» у м. Горохів Волинської області.

Керівник делегації, декан факультету педагогічної освіти, доцент Дмитро Герцюк коротко охарактеризував переваги навчання у Львівському університеті, підкресливши, що упродовж вступних кампаній останніх років Університет став найпопулярнішим вищим навчальним закладом України серед абітурієнтів.

«Здобувати освіту у Львівському університеті – престижно, це відкриває великі перспективи перед молодими людьми», – наголосив декан.

Заступник секретаря Приймальної комісії Університету, доцент Олексій Телегуз  поінформував  учасників зустрічі  про  головні  особливості  Правил  прийому у 2017 році,  етапи проведення вступної кампанії  у Львівському університеті,  звернув увагу майбутніх абітурієнтів на важливість визначення  пріоритету при поданні заяв, а також запросив учнів відвідати Дні відкритих дверей в ЛНУ ім. Івана Франка.

Як викладач географічного факультету, Олексій Гнатович розповів про переваги навчання на факультеті, наголосивши, що студентські роки молодих географів насичені багатьма незабутніми митями, пов’язаними із проходженням  практик, мандрівками, участю у різноманітних  заходах.

Завідувач кафедри астрофізики фізичного факультету професор  Богдан  Мелех надав присутнім вичерпну інформацію щодо спеціальностей та спеціалізацій, за якими навчаються студенти фізичного факультету. Доповідач      наголосив, що випускники факультету не тільки досконало знають фізику і вищу математику, але також є висококваліфікованими програмістами, оскільки сучасні методи фізичних та астрономічних досліджень базуються на всіх рівнях, починаючи від експерименту та астрономічних спостережень до чисельного моделюванням фізичних процесів, а також на інформаційних  технологіях. Зокрема, на фізичному факультеті відкрито популярну серед абітурієнтів спеціалізацію «Комп’ютерна фізика», випускники якої є затребуваними на сучасному ринку праці. Окрім того, Богдан Мелех розповів майбутнім абітурієнтам про можливості навчання на факультеті за новою спеціальністю «Середня освіта», спеціалізації «Фізика та астрономія».

Велике  зацікавлення у старшокласників гімназії викликав виступ доцента кафедри німецької філології факультету іноземних мов Юрія Теребушка. У доступній і цікавій формі Юрій Романович  ознайомив  учнів із давніми традиціями  викладання іноземних мов на факультеті, описав  напрями підготовки майбутніх фахівців, наголосив на важливості володіння іноземними мовами для сучасної молоді.

Про перспективи здобуття фаху педагога у Львівському університеті  майбутнім абітурієнтам розповіли декан факультету педагогічної освіти доцент Дмитро Герцюк і методист Педагогічного коледжу Романа Михайлишин. Зокрема, вони акцентували увагу на можливості опановувати педагогічний фах

за важливими для розбудови української освіти спеціальностями – «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Спеціальна освіта» і «Соціальна педагогіка».  У виступах представників факультету також ішлося про сучасні тенденції оновлення змісту  педагогічної підготовки, необхідність пошуку креативних, охочих до вчительської праці  випускників  шкіл.

Учасники зустрічі отримали різноманітну рекламно-інформаційну продукцію про Університет і факультети.

Важливою складовою поїздки стала участь викладачів факультету педагогічної освіти у засіданні психолого-педагогічного семінару навчального закладу, який  відбувався в рамках  багатоступеневої педагогічної ради з питань формування ключових компетентностей школярів в умовах реалізації  концепції Нової української школи.

З цікавістю присутні заслухали виступ завідувача кафедри загальної  та соціальної педагогіки доцента Тетяни Равчини, яка розповіла про проблеми формування освітнього середовища у контексті побудови нової української школи на засадах педагогіки партнерства.

Актуальним з огляду на потреби сьогодення був виступ доцента кафедри корекційної педагогіки та інклюзії Ольги Ферт, яка акцентувала увагу на питаннях організації інклюзивного навчання у загальноосвітній школі для дітей з особливими освітніми потребами. Під час презентації освітянам представлено основні засади розвитку інклюзивної освіти в Україні, надано вичерпну інформацію щодо практичних аспектів складання індивідуальної програми розвитку дитини, яка навчається у закладі з інклюзивною формою навчання, а також представлено огляд найновішої літератури з проблематики формування інклюзивного освітнього середовища.

Доцент кафедри загальної педагогіки  Олексій Караманов   акцентував увагу присутніх на  теоретико-практичних  засадах музейної  педагогіки як сучасної  освітньої інновації.

На завершення  директор  навчально-виховного комплексу Володимир Зінчук  висловив  щиру подяку  університетській  делегації за ґрунтовне  представлення  майбутнім абітурієнтам умов вступу і навчання у  Львівському університеті і за творчу, дискусійну атмосферу, яку вдалося створити під час роботи спільного психолого-педагогічного семінару.

Світлини: Ольги Ферт, Романи Михайлишин, Дмитра Герцюка Більше фото