Ректор та студенти подискутували про соціально-побутові питання проживання у гуртожитках Університету

12 лютого 2020 року у Залі засідань ЛНУ ім. Івана Франка студенти Університету, Ректор та керівники структурних підрозділів обговорили актуальні питання умов проживання у студентських гуртожитках.

На початку заходу Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зазначив, що «основне завданням зустрічі – спільно обговорити питання, що стосуються умов проживання в усіх гуртожитках Студентського містечка». «Ми готові вислухати Ваші пропозиції та зауваження і будемо думати, як спільно вирішувати нагальні проблеми», – сказав Володимир Петрович.

Ключовим питанням обговорення була вартість проживання у гуртожитках, алгоритми її визначення та динаміка росту цін.  А відтак, начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас представила усім присутнім пропоновану ціну на проживання в кожному гуртожитку на 2020 рік і пояснила, на основі чого здійснено перерахунок цієї вартості. Вона зазначила, що пропонована плата розрахована на основі планових показників росту заробітної плати та оплати комунальних послуг. При цьому враховано кількість осіб, що проживають у гуртожитку, кількість ставок обслуговуючого персоналу, заплановані витрати на поточні ремонтні роботи і фактичні витрати на проживання студентів та оплату комунальних послуг у минулому році.

Ректор також додав, що, оскільки в оплату проживання включено не тільки комунальні послуги, а й витрати на планові роботи, то «студент має моральне право на те, щоб контролювати якість проведення ремонтів». Окрім того, Володимир Петрович запевнив присутніх, що адміністрація Університету й надалі шукатиме зовнішні джерела фінансування для покращення умов проживання молоді.

Голова профспілки студентів Університету Андрій Білинський зазначив, що пропонована вартість проживання справді є обґрунтованою і відповідає теперішнім вимогам та поточній ситуації. Водночас він додав: «Існує проблема, що у певних гуртожитках вартість проживання нижча, аніж повинна бути. Очевидно, що на цьому Університет дещо втрачає, відповідно, ми не зможемо очікувати, що умови у гуртожитках будуть активно покращуватися. Адже у такій ситуації  потрібно сподіватися тільки на державний бюджет і та залучення зовнішніх джерел фінансування».

Присутні на обговоренні студенти не висловили застережень щодо вартості проживання у гуртожитках. Водночас молодь активно цікавилися перспективами вирішення інших питань, пов’язаних зі Студентським містечком. Зокрема, обговорили доцільність ретельнішого контролю за роботою комендантів, потребу заміни старих комунікацій, необхідність підвищення безпеки в гуртожитках за рахунок локальних ремонтних робіт та збільшення кількості нічних сторожів, покращення умов у місцях загального користування тощо.

Також молодь активно цікавилися упровадженням енергоефективних технологій, які дозволять раціональніше споживати ресурси, а відтак й акумулювати кошти задля розвитку гуртожитської інфраструктури. Відповідаючи на питання студентів, проректор з навчально-виробничої та адміністративно-господарської роботи Василь Курляк зазначив, що підвищення енергоефективності будівель студентських гуртожитків розпочалося із повної заміни всіх старих вікон на нові металопластикові конструкції. Також, за словами проректора, завдяки участі Львівського університету у проекті Європейського інвестиційного банку та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), уже цього року у гуртожитках розпочнуть модернізаційні роботи систем опалення, спрямовані на підвищення енергоефективності.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото