Ректор Університету взяв участь у підписанні Декларації про співпрацю між організаторами ІІІ Конгресу культури Східного партнерства

У середу, 22 квітня 2015 року, у Львівській міській раді організатори Конгресу культури Східного партнерства: Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, в.о. заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Марта Литвинюк, заступник президента міста Люблін Кшиштоф Коморскі, Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, голова Фундації «ТрансКультура» Рафал Козінський, директор Мистецького об’єднання «Дзиґа» Маркіян Іващишин підписали декларацію про співпрацю.

Конгрес культури Східного партнерства, що відбудеться у Львові 4-6 вересня 2015 року, проголошує ідею культурного порозуміння понад кордонами та продовжує місію, зініційовану в Любліні під час двох попередніх Конгресів у 2011 та 2013 роках.

«Місія культури в умовах криз» стане магістральною темою обговорень і творчих презентацій, що відбуватимуться під час Конгресу. Україна перебуває зараз у процесі активної політичної, громадянської та ціннісної, культурної трансформації, а тому є ідеальним майданчиком для обговорення нагальних проблем, випробування інноваційних рішень й інструментів, актуальних і для інших країн Східного партнерства. На Конгресі зустрінуться представники публічної адміністрації та громадських організацій, академічного середовища та ЗМІ, творці й аніматори культури для того, щоб провести дебати експертів, присвячені реалізації Східного партнерства як інструменту політики Європейського Союзу», – зазначають організатори

21 квітня у Львові відбулося перше засідання Програмної ради Конгресу, яка окреслила теми, що будуть обговорюватися в дискусіях, лекціях, майстер-класах Конгресу. Це, зокрема, криза ефективності самої програми Східного партнерства у сфері культури, розбіжності між декларованими і практикованими європейськими цінностями, роль мистецтва як провокатора змін, культурні політики, економіка культури, культура і пропаганда, виклики інтеграції, страх у культурі та культура страху. Однак це не вичерпний план заходів. Програма Конгресу буде доповнюватися і Програмна рада відкрита до пропозицій. Остаточний порядок денний Конгресу планується сформувати до червня.

У ІІІ Конгресі культури Східного партнерства візьмуть участь Україна, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Молдова, Білорусь, а також Польща, Франція, Велика Британія, Бельгія, Німеччина. Окрім дискусій, лекцій та обговорень, значну частину міжнародного форуму буде присвячено мистецьким проектам країн-учасниць.