Ректор Володимир Мельник провів діалог зі студентами Університету

30 травня 2019 року Ректор, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник та студенти Університету обговорили актуальні питання освітнього процесу, заліково-екзаменаційної сесії та університетської інфраструктури.

Під час зустрічі у Дзеркальній залі йшлося, зокрема, про удосконалення навчального процесу, моніторинг якості освіти, важливість студентських наукових досліджень, специфіку нарахування стипендій, проблемні питання проходження навчальних практик та інше.

«Одним із визначальних чинників успішної діяльності Університету є здоровий морально-психологічний клімат. Ми прагнемо створити ту атмосферу, де б панівними принципами була взаємоповага, розуміння і довіра. В нашому Університеті студенти є центральним елементом всієї роботи, а тому молодь не повинна відчувати себе обділеною увагою чи покинутою. Недопустимим є будь-яке неакадемічне ставлення і зі сторони викладачів, і зі сторони студентів», – зазначив Володимир Петрович.

Звертаючись до молоді, Ректор акцентував на розвиткові наукових досліджень в Університеті й важливості студентської наукової роботи. Зокрема, Володимир Мельник звернув увагу, що упродовж останніх п’яти років загальне фінансування наукової складової життя Університету зросло більш ніж у 5 разів: від 7,5 млн грн у 2014 році – до 39 млн грн у 2018 році. У 2019 році фінансове забезпечення наукових досліджень має сягнути 47 млн грн.

Відтак Ректор закликав молодь активно займатися наукою і водночас подякував за численні перемоги у всеукраїнських інтелектуальних змаганнях. У цьому контексті студенти Університету звернули увагу на одну із проблем, яка виникає під час їхньої участі в олімпіадах, конкурсах наукових робіт тощо, – випадки забюрократизованості процесу відшкодування коштів за проїзд.

Також під час зустрічі йшлося про співпрацю студентів, викладачів та адміністрації Університету задля удосконалення навчального процесу. Зокрема, Володимир Мельник закликав молодь давати об’єктивну оцінку праці викладачів за допомогою опитувань, які проводяться в Університеті.

Серед інших питань, які викликали найбільше зацікавлення молоді, – поліпшення інфраструктури спорткомплексу Університету, нарахування додаткових балів до стипендійного рейтингу студентів, потреба фінансування літніх навчальних практик, труднощі з проходженням медогляду тощо.

На завершення Ректор закликав студентську молодь ініціювати зустрічі у будь-який зручний час, якщо виникають відповідні теми для обговорення.