Ректор Володимир Мельник зустрівся з Генеральним консулом Польщі у Львові Елізою Дзвонкєвіч

19 лютого 2020 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. Під час перебування в Університеті польська дипломатка зустрілася з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, директором Інституту європейської інтеграції Богданом Гудем, директором Наукової бібліотеки Василем Кметем та завідувачкою кафедри польської філології Аллою Кравчук.

Візит став першими відвідинами Елізи Дзвонкєвіч  ЛНУ ім. Івана Франка на посаді Генерального консула Польщі у Львові. А тому під час діалогу йшлося про пріоритетні напрямки співпраці між Консульством та Університетом. Зокрема, сторони домовилися про перспективу спільного проведення науково-освітніх та науково-популярних заходів, які б сприяли подальшому розвитку українсько-польської співпраці у всіх сферах суспільного життя. Насамперед у планах – відзначення на базі Університету сотої річниці Варшавського договору 1920 року (договір Пілсудського-Петлюри) і спільної перемоги над більшовизмом у серпні того ж року.

«Львівський університет активно співпрацює з дипломатичним представництвом Польщі в Україні, а також польськими освітніми й науковими закладами. Переконаний, що взаємодія академічних середовищ наших країн є найкращим засобом зміцнення відносин між державами та суспільствами», – зазначив Володимир Мельник, висловивши сподівання на подальшу взаємовигідну співпрацю.

Окрім спільної організації науково-просвітницьких заходів, Еліза Дзвонкєвіч запропонувала поглиблювати й освітню взаємодію. Зокрема, йшлося про можливість залучення студентів кафедри польської філології до викладання польської мови у львівських школах.

«Дуже рада нашій сьогоднішній зустрічі. Маю надію, що уже скоро ми зможемо долучатися до наукових заходів Львівського університету. Також працюватимемо над тим, аби студенти польської філології мали можливість стажуватися у львівських школах, де викладається польська мова. Це дасть можливість молоді підвищувати свої педагогічні навики і водночас ділитися зі школярами знаннями польської мови та культури, здобутими на філологічному факультеті Університету, – зазначила Еліза Дзвонкєвіч.

Після діалогу з Ректором та керівниками структурних підрозділів Еліза Дзвонкєвіч відвідала Музей історії Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото