Ректора Володимира Мельника обрали головою Вченої ради Університету

Сьогодні, 17 грудня 2020 року, відбулося перше засідання новообраної Вченої ради Університету. На порядок денний було винесено низку питань, серед яких – обрання Голови Вченої ради та його заступника.

На початку засідання Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував колегам, які працювали у попередньому складі Вченої ради, за відповідальну тривалу роботу, спрямовану на вирішення важливих питань діяльності Університету.

Перед колегами виступила вчений секретар Університету Ольга Грабовецька, яка констатувала, що відповідно до Закону України «Про вищу освіту» і Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка Вчену раду очолює її Голова, якого обирають на строк діяльності Вченої ради Університету на її засіданні таємним голосуванням.

Після затвердження порядку денного перший проректор Університету Андрій Гукалюк ознайомив колег з інформацією щодо діяльності Вченої ради, зауваживши, що термін повноважень попереднього складу Вченої ради Університету завершився у травні 2020 року. Водночас 7 травня 2020 року рішенням Конференції трудового колективу повноваження Вченої ради продовжено на період дії обмежень, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 та наказом Міністерства освіти і науки України № 406 від 16.03.2020 р., до формування нового складу Вченої ради. Перший проректор зазначив, що рішенням Конференції трудового колективу від 10 грудня 2020 року до складу Вченої ради Університету обрано виборних представників.

Декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський запропонував підтримати кандидатуру Ректора Університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника на посаду Голови Вченої ради. Колеги одноголосно підтримали пропозицію Маркіяна Мальського, відтак  кандидатуру Ректора Володимира Мельника було внесено до бюлетеня для голосування, яке відбувалося з дотримання усіх карантинних обмежень.

Відповідно до результатів таємного голосування, головою Вченої ради Університету обрано Ректора Володимира Мельника. На засіданні також обрали заступника Голови Вченої ради – проректора з наукової роботи, члена-кореспондента НАН України, професора Романа Гладишевського.

Нагадаємо, згідно зі Статутом Університету, до складу Вченої ради входять за посадами Ректор, проректори, декани факультетів, директор Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, вчений секретар, директор Наукової бібліотеки, головний бухгалтер, керівники органів самоврядування та голова первинної профспілкової організації працівників Університету, а також виборні представники, які представляють наукових, науково-педагогічних працівників і яких обирають із завідувачів кафедр, професорів, докторів наук, докторів філософії від факультетів, загальноуніверситетських кафедр; виборні представники від коледжів, Астрономічної обсерваторії, Ботанічного саду, Центру інформаційних технологій; виборні представники студентів, об’єднаних студентським самоврядуванням, аспірантів, докторантів, керівники виборних органів первинних профспілкових організацій студентів та аспірантів, керівники органів студентського самоврядування Університету.