Роман Хоркавий зустрівся із філологічною спільнотою Університету

17 жовтня 2018 року на філологічному факультеті Львівського університету відбулася зустріч із Романом Хоркавим – письменником, автором 70 книг з різножанровими поетичними, прозовими, драматичними творами, перекладачем, членом Національної спілки письменників України, лауреатом премії імені Ірини Калинець, художником, випускником факультету іноземних мов Львівського університету.

Про формування поглядів літератора, надзвичайно цікавий і не знаний у сучасному літературознавчому дискурсі творчий доробок Романа Хоркавого розповів професор Михайло Падура, завідувач кафедри української та іноземних мов Львівської національної академії ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. Про підтримку, яку послідовно виявляв Роман Хоркавий колегам-шістдесятникам, зокрема Ірині Калинець, про репресивну систему радянської України, яку відчув на собі письменник, про не поціновану сьогодні працю талановитого майстра пера поділився думками Ігор Калинець – відомий письменник, політв’язень, Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Осягнути неосяжне» – початок передмови до книги про Івана Франка – влучно описує письменницькі наміри й життєве кредо талановитої особистості – звернув увагу на франкознавчу тематику творчості Романа Хоркавого Святослав Пилипчук, декан філологічного факультету. Не кожен може здійнятися на вершину, ім’я якої – Іван Франко, проте глибоке занурення у біографію і творчість українського Мойсея, вміння розуміти глибину словесних образів мови Івана Франка (кольорів, чисел), що увиразнюється на сторінках книги «Під знаком Франка», переконує, що до згаданої вершини Роман Хоркавий зумів наблизитися.

Про сковородіану багатогранної особистості, зокрема опоетизовані байки харківські Романа Хоркавого розповів присутнім Юрій Горблянський – філолог-україніст, заступник головного редактора Всеукраїнського науково-освітнього журналу «Міфологія і фольклор». Не оминули у бесіді й перекладознавчий напрям діяльності Р. Хоркавого. Власне розуміння «античності й сучасності» на сторінках видань письменника представив слухачам Іван Теплий, доцент кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів. Книгу «360» та сонет у творчому доробку Романа Хоркавого охарактеризував Ігор Гунчик – доцент кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси, заступник декана філологічного факультету.

Цікавою була й розповідь самого письменника про дитинство й навчання в Університеті, письменницьку дорогу, шлях від Івана Франка до Тараса Шевченка й вміння з вдячністю сприймати кожний день і в творчій праці здійснювати своє покликання – служити Богові і людям.

Більше фото