Розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми становлення інформаційної економіки в Україні»

17 жовтня 2019 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу  IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми становлення інформаційної економіки в Україні», присвячена 50-літтю кафедри інформаційних систем у менеджменті.

Кафедра інформаційних систем у менеджменті економічного факультету бере свій початок від кафедри математичних методів в економіці, яка була відкрита одночасно зі створенням у 1966 р. економічного факультету. За час існування кафедри було захищено 7 докторських та 22 кандидатських дисертацій. Написано і видано 8 монографій, понад 1200 наукових праць, з них близько 30 підручників та понад 400 тез доповідей.

Вітальними словами відкрив конференцію Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який окреслив педагогічну та наукову діяльність кафедри. «Аналіз роботи кафедри дає підстави говорити про те, що її працівники усвідомлюють відповідальність, яка в сучасних умовах покладена на цю наукову і педагогічну структуру. Кафедра активно працює над впровадженням нових курсів і спецкурсів, навчальних програм, оновленням текстів лекцій. Це свідчить про відкритість колективу кафедри до інновацій, готовність до оновлення зсередини, незалежно від зовнішнього тиску.  Як результат, ми маємо сильних фахівців, які займають чільне місце у функціонуванні економіки України», – зазначив Володимир Мельник.

Теплими спогадами про навчання на економічному факультеті Львівського університету, зокрема на кафедрі інформаційних систем у менеджменті поділився перший проректор ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк. Він наголосив, що «кафедра робить вагомий внесок у розвиток не лише економічного факультету, а й Університету в цілому, адже пропонує актуальні навчальні курси». Працівникам кафедри Андрій Федорович побажав старанних студентів, збільшення наукових досягнень та примноження практичних здобутків.

Декан економічного факультету Львівського університету Ростислав Михайлишин відзначив важливість проведення наукового форуму: «Уже четверта за рахунком конференція стала доброю традицією у житті економічного факультету Львівського університету. Щороку зростає кількість учасників, розширюється їх географія. Цьогоріч участь у конференції беруть близько 150 науковців, надіслано понад 100 тез доповідей. Приємно відзначити, що цього року конференція присвячена ювілейній даті – 50-літтю кафедри інформаційних систем у менеджменті, адже саме ця  кафедра стояла біля витоків створення економічного факультету, була однією з тих структур, з яких починався факультет», – зазначив Ростислав Михайлишин.

Слова вітання та подяки також висловила Наталія Бунда – директор департаменту розвитку Львівської міської ради. Вона наголосила, що «Львівський університет є кузнею кваліфікованих кадрів, які у своїй роботі опираються на величезний обсяг знань, що отримують в Університеті». Також, за її словами, кафедра інформаційних систем у менеджменті завдяки інноваційним підходам до навчання студентів випускає  фахових управлінців, які готові до складних професійних викликів.

Вітання від першого заступника міністра освіти і науки України Юрія Полюховича зачитав директор Державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики» Сергій Лондар.

Також до вітальних слів долучився в.о. голови Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек.

Найкращих працівників кафедри інформаційних систем у менеджменті відзначили подяками Ректора ЛНУ ім. Івана Франка, а також грамотами і подяками Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради і Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Після церемонії урочистого відкриття конференції відбулося пленарне засідання, під час якого науковці виголосили доповіді щодо головних тенденцій розвитку освітніх інформаційних систем в Україні, інформаційної безпеки України в умовах впровадження BIG DATA-технологій, аксіологічних аспектів суспільної безпеки в інформаційному суспільстві, автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту та інших проблемних питань становлення інформаційної економіки в Україні.

Конференція триватиме до 18 жовтня 2019 року.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото