Розпочала роботу V Міжнародна наукова конференція «Еколого-економічні проблеми у міжнародній торгівлі»

29 жовтня 2019 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка стартувала V Міжнародна наукова конференція «Еколого-економічні проблеми у міжнародній торгівлі». Програмою наукового форуму передбачені доповіді вчених з України, Польщі, США, Ізраїлю, Франції та інших країн.

Вітальним словом розпочав пленарне засідання завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, професор Ігор Грабинський: «Сьогодні ми маємо нагоду провести Міжнародну наукову конференцію, яка відбувається один раз на два роки. Вона збирає усіх, кого цікавлять екологічні та економічні проблеми у міжнародній торгівлі та міжнародних інвестиціях. Нашим незмінним партнером є Великотирновський університет імені Св. Кирилла та Св. Мефодія. Також останні два роки організація заходу відбувається спільно з Варшавським університетом наук про життя. І ми сподіваємось, що наша співпраця та спільні зусилля матимуть свій результат», – наголосив Ігор Грабинський.

Багатосторонню важливість наукових дискусій на тему перехрещення питань екології та економіки окреслив заступник декана факультету міжнародних відносин з наукової і навчально-виховної роботи, професор Михайло Микієвич.

«Ця конференція присвячена надзвичайно актуальній проблемі: як поєднати економічний, індустріальний, інноваційний розвиток та при цьому забезпечити екологічні права людини», – зазначив Михайло Миколайович і додав, що зараз особливої важливості набула необхідність зростання виробництва та торгівлі товарами і послугами, підняття рівня добробуту в Україні. А з іншого боку – надзвичайно актуальною є проблема збереження в цьому контексті стану довкілля.

«Необхідно поєднати інтереси приватного капіталу, транснаціональних корпорацій та питання збереження землі від виснаження в аграрному бізнесі, повітря від його забруднення великими виробництвами тощо. Мені приємно, що на факультеті міжнародних відносин ця проблематика знайшла своє висвітлення у форматі конференцій та круглих столів», – підкреслив Михайло Микієвич.

На відкритті заходу була присутня радниця представництва Міністерства закордонних справ України у Львові Катерина Терек-Медвецькі. Вона наголосила на далекоглядному глобальному значенні тем, які розглядатимуть вчені під час роботи конференції: «Вітаю усіх, хто зібрався сьогодні тут, кому цікаві такі дві різні теми, як екологія та економіка. Обидві галузі є надзвичайно глобальними у міжнародному житті, і ми з ними стикаємося фактично щодня у своїй роботі. Теми наукових праць є актуальними і потребують свого вирішення, відповідної уваги та якісних фахівців, які бачать ситуацію не лише станом на сьогодні, а й на дальшу перспективу».

Важливим аспектом пленарного засідання стала доповідь Ігоря Грабинського, що стосувалася історії становлення в Університеті наукової школи з дослідження еколого-економічних проблем міжнародної торгівлі.

«За останні 18 років викладачі та аспіранти кафедри міжнародних економічних відносин опублікували 5 наукових монографій та приблизно 300 статей, що стосуються еколого-економічних проблем світового господарства. Це свідчить про те, що на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка сформувалась міцна теоретична база для розвитку власного напряму наукових досліджень», – озвучив Ігор Грабинський.

Також під час пленарного засідання йшлося про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі, роль міграції в розвитку міжнародної торгівлі, органічний сектору агробізнесу України в умовах інтеграції з ЄС та інші важливі питання еколого-економічних проблем.

Надалі робота конференції продовжилася у чотирьох секціях. Під час засідань секцій науковці порушили питання екологічних, економічних та соціальних викликів сталого розвитку, розглянули соціальні та екологічні проблеми зовнішньої торгівлі, інноваційні стратегії та проблеми національних ринків в глобалізованому світовому господарстві тощо.

V Міжнародна наукова конференція «Еколого-економічні проблеми у міжнародній торгівлі» триватиме до 30 жовтня.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото