Розпочалася конференція «Конструктивна географія і картографія: стан, проблеми, перспективи»

1 жовтня 2020 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу міжнародна науково-практична онлайн-конференція, присвячена 20-річчю кафедри конструктивної географії і картографії. У зв’язку із карантинними обмеженнями, організаційний комітет передбачив можливість як дистанційної, так і особистої участі у засіданнях із дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся декан географічного факультету Володимир Біланюк. Він детально розповів про усі історичні етапи формування та становлення кафедри конструктивної географії і картографії, принагідно згадавши імена людей, які долучилися до цього вагомого процесу в житті географічного факультету. «Щиро вітаю увесь колектив кафедри та її завідувача з цим чудовим святом! Я глибоко ціную кожного, хто своєю сумлінною працею, цікавими ідеями і важливими здобутками долучається до розвитку усього нашого факультету», – наголосив Володимир Іванович і побажав учасникам наукової конференції «цікавих дискусій, міцного здоров’я і подальшого наукового поступу!»

З 20-тирічним ювілеєм рідну кафедру привітав її засновник і перший завідувач, Заслужений професор Львівського університету, завідувач кафедри геодезії та картографії Національного університету біоресурсів і природокористування України Іван Ковальчук: «Я пам’ятаю, як нелегко було свого часу нам, працівникам новоствореної кафедри, долучитися до змагання з досвідченими 70-тирічними кафедрами. Але вже на тому етапі ми трималися гідно, завдяки наполегливій праці кожного працівника! Зараз кафедра конструктивної географії і картографії святкує хоч і невеличкий, але ювілей. І я щиро бажаю, щоб її працівники ніколи не зупинялися на досягнутому і пам’ятали, що сила – у єдності і спільній наполегливій праці!»

До вітальних слів з нагоди ювілею функціонування кафедри конструктивної географії і картографії долучилися й колеги з інших підрозділів географічного факультету Львівського університету, а також – представники різних освітніх та наукових установ. Вони щиро побажали кафедрі подальшого процвітання, плідної наукової роботи та нових вагомих досягнень.

Надалі слово взяв теперішній завідувач кафедри конструктивної географії і картографії, доктор географічних наук Євген Іванов. Він не лише привітав колег зі святом, а учасників – з початком роботи наукової конференції, але й детально розповів, як про сучасний стан, так і про перспективи розвитку своєї кафедри.

Так, за словами Євгена Анатолійовича, кафедра конструктивної географії і картографії здійснює підготовку студентів освітніх рівнів бакалавра і магістра за спеціальностями «Екологія», «Географія», «Технології захисту навколишнього середовища». Водночас науковці кафедри забезпечують викладання навчальних дисциплін для спеціальностей «Середня освіта (географія)», «Науки про Землю (географія)», «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм». «Важливою складовою підготовки студентів залишаються навчальні і виробничі практики», – наголосив Євген Іванов і додав, що «у структуру кафедри входить навчальна лабораторія геоінформаційного моделювання і картографування, кабінет геодезії і картографії та кімната географічної карти».

Євген Анатолійович також поділився успіхами, яких досягла кафедра за 20 років: «Викладачі підготували понад 50 монографій, два підручники, близько 40 навчальних посібників і 90 навчально-методичних вказівок і рекомендацій. Проте найбільшою нашою гордістю є, безумовно, студенти! Так, за 20 років роботи кафедри ми випустили понад 400 фахівців: 168 магістрів і 237 спеціалістів».

Участь у науковій конференції взяли 116 вчених з різних наукових та освітніх установ України і Польщі. Зокрема, свої доповіді надіслали фахівці з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Луцька, Тернополя, Чернівців, Вінниці, Ужгорода, Рівного, Дрогобича, Умані. Також до конференції  долучилися польські колеги – з Кракова та Любліна.

Перший день наукового форуму передбачав представлення та обговорення доповідей учасників упродовж пленарного засідання та під час роботи чотирьох секцій: «Геоекологія, ландшафтна екологія та екологічна геоморфологія», «Гідроекологія, урбоекологія, техноекологія та інші прикладні екологічні дослідження», «Природоохоронні території, екомережі та екотуристична діяльність» та «Картографія, геоінформатика і дистанційне зондування Землі».

Відповідно до програми, другий та третій дні наукового зібрання минуть у форматі  виїзного семінару, який відбудеться у Національному природничому парку «Яворівський». Там учасники конференції обговорюватимуть актуальні проблеми конструктивної географії, геоекології, картографії і геоінформатики.

Загалом наукова конференція «Конструктивна географія і картографія: стан, проблеми, перспективи» триватиме до 3 жовтня. Організатори зазначають, що після завершення заходу, всі учасники отримають збірник наукових праць, а наразі з програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.