Розпочалося традиційне щорічне сходження на Говерлу

14 лютого 2020 року  делегація Львівського національного університету імені Івана Франка, до складу якої увійшли викладачі та студенти географічного факультету, декан географічного факультету Володимир Біланюк та в.о. голови Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек, розпочала акцію традиційного сходження на найвищу вершину Українських Карпат. Цьогоріч акція присвячена пам’яті Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Костенка.

Про історію традиції зимового підкорення Говерли розповів декан географічного факультету Володимир Біланюк. «Зимове сходження на найвищу вершину України ми щороку присвячуємо певній історичній події чи особистості. Скажімо, мені пам’ятається 2014 рік: у січні ми вийшли на Говерлу і в нас була така надія, що до 200-річного ювілею з Дня народження Тараса Шевченка все закінчиться мирно. Тоді по дорозі на вершину ми зустріли групу з Донецька і Луганська, яка також сходила на Говерлу. Ми зробили спільну фотографію, разом заспівали Гімн України і виголосили гасло «Україна єдина». Але сталося не так… Минуло 6 років після того сходження і зараз, оскільки це переддень 20 лютого, ми присвячуємо нашу акцію пам’яті Героя Небесної Сотні, Героя України, студента географічного факультету Ігоря Костенка», – зазначив Володимир Іванович.

Нагадаємо, студент географічного факультету Львівського університету Ігор Костенко загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння в центрі Києва.  20 лютого 2018 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника Героєві України у подвір’ї географічного факультету. Саме від пам’ятника Ігорю Костенку цьогоріч студенти та викладачі розпочали свій шлях на Говерлу.

Володимир Біланюк також додав, що традиційне сходження на Говерлу, яке започаткувала невелика група викладачів-географів, відбувається вже водинадцяте. За цей час традиція встигла стати загальноуніверситетською акцією, до якої щорічно долучаються декани, викладачі і студенти різних факультетів.

Запланований маршрут поїздки: Львів – Рогатин – Бурштин – Галич – Івано-Франківськ – Яремче – смт Ясіня Закарпатської області. За словами декана, на шляху група планує зупинятися у місцях, де встановлені пам’ятні знаки, присвячені Героям Небесної Сотні, робити фотографії і ставити лампадки, вшановуючи постать Ігоря Костенка та всіх полеглих на Майдані. Сходження на вершину розпочнеться завтра, 15 лютого, із Закарпатського боку, із смт Ясіня. Якщо не завадять погодні умови, група підкорить Говерлу, а вже ввечері вирушить додому.