Розпочався онлайн-марафон «Дні відкритих дверей в ЛНУ ім. Івана Франка»

30 листопада 2020 року стартувала серія подій «Дні відкритих дверей в ЛНУ ім. Івана Франка». Упродовж тижня декани, викладачі та студенти розповідатимуть про діяльність своїх факультетів, нюанси вступної кампанії, а також відповідатимуть на запитання абітурієнтів. Зважаючи на карантинні обмеження, знайомства з факультетами відбуваюся в онлайн-режимі.

Розпочався захід з вітального слова Ректора Університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимир Мельника. Він деталізував багатоаспектну діяльність ЛНУ ім. Івана Франка, розповів про вагомі досягнення, базові цінності та широкі можливості, які надає студентам Університет. «Наші факультети та коледжі забезпечують студентів необхідними практичними навичками та теоретичними знаннями, які в майбутньому допоможуть нашим випускникам знайти гідне місце праці. Про відкритість Університету свідчить те, що ми співпрацюємо з понад 150-ма закладами освіти світу. Тож, наші студенти та викладачі мають реальні можливості обмінюватися досвідом із закордонними колегами та проходити практики в університетах наших іноземних партнерів». Ректор висловив щире сподівання, що «1 вересня 2021 року до 360-тиліття Університету ми зустрічатимемо ще одне талановите соціально відповідальне молоде покоління, яке поповнить ряди студентів ЛНУ ім. Івана Франка».

В перший день онлайн-марафону знайомств абітурієнтам презентували біологічний, хімічний та геологічний факультети у форматі конференції на платформі «Zoom». Так, декан біологічного факультету Ігор Хамар детально розповів про історію біологічних досліджень в Університеті, окреслив широкоаспектний навчальний процес, цікаву наукову практику, багатогранну структуру факультету та цінні можливості, які відкриваються перед його студентами і випускниками. «Ми пишаємось тим, що чотири з шести об’єктів Львівського університету, колекції яких є Національним надбанням України, розташовані на нашому біологічному факультеті. Зокрема, це Колекція культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків, Ботанічний сад, найстаріший в Україні Гербарій, заснований ще у 1783 році та Зоологічний музей, колекції якого налічують понад 180 тис. експонатів», – зазначив Ігор Степанович.

Декан хімічного факультету Григорій Дмитрів назвав 10 причин, чому варто стати студентом саме його факультету. Серед них безсумнівне лідерство в Університеті з погляду масштабів наукової діяльності, широкі можливості з працевлаштування студентів, численні перемоги студентів та викладачів на конкурсах та олімпіадах, якісна науково-матеріальна база для поглибленого навчання тощо. «Хімічний факультет є однією з 9-ти установ в Україні, де функціонує центр колективного користування науковим обладнанням, зокрема, у нас відкрито Лабораторію матеріалознавства інтерметалічних сполук, яка оснащена потужним передовим устаткуванням», – наголосив Григорій Степанович.

Детальну інформацію про багату історію геологічного факультету надав його декан, професор Микола Павлунь. Він розповів про структуру факультету, окреслив нюанси освітнього процесу та пояснив усі аспекти професійної діяльності дипломованого геолога. Особливу увагу декан акцентував на численних фахових досягненнях студентів, викладачів та випускників факультету, якісних виданнях та цінних наукових роботах. «На базі геологічного факультету функціонує аж три музеї Львівського університету: Палеонтологічний музей, що є одним з найдавніших у Європі, Мінералогічний музей імені академіка Євгена Лазаренка та унікальний за своєю суттю Музей рудних формацій. Це – наша гордість, яка також є цінною базою для всебічного професійного розвитку наших студентів», – додав Микола Миколайович.

До презентацій факультетів також долучалася активна молодь, члени студентського самоврядування, які детально розповідали про різноманітні гуртки та секції, що діють в Університеті, окреслили яскраве позалекційне життя, описали умови проживання в гуртожитках, пригадали цікаві колективні мандрівки Україною та за її межами і поділилися своєю контактною інформацією для подальшої комунікації з абітурієнтами.

Додамо, що в рамках онлайн-марафону абітурієнти зможуть довідатися актуальну інформацію про усі факультети Львівського університету та діяльність ЛНУ ім. Івана Франка в цілому. Адже зустрічі відбуватимуться щодня, включно із суботою. Більше інформації про програму Днів відкритих дверей та умови участі у наступних подіях можна дізнатися за посиланням.