Розпочинається 24-та Українська антарктична експедиція

25 березня 2019 року в Києві відбулися урочисті проводи учасників 24-ї Української антарктичної експедиції на станцію «Академік Вернадський». Керівником експедиції, до складу якої входять метеорологи, геофізики, біолог, кухар, медик і технічні працівники, є доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Дикий.

Дослідники вирушають в Антарктиду 26 березня і пробудуть там рік.

Напередодні з очільником 24-ї Антарктичної експедиції зустрівся Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович передав у бібліотеку станції «Академік Вернадський» видання-білігнву поеми Івана Франка «Мойсей», яка вийшла друком у Видавництві Львівського університету, і побажав Ігорю Дикому та всім учасникам експедиції результативних наукових досліджень. Також Ректор передав на станцію «Академік Вернадський» футбольний м’яч, який має допомогти зимівникам урізноманітнити час свого дозвілля.

«Для Університету і для всієї української науки Ваша праця має надзвичайно велике значення. З нетерпінням очікуватимемо результатів наукових досліджень і Вашого повернення», – зазначив Ректор.

Ігор Дикий розповів Володимиру Мельнику про завдання цьогорічної Антарктичної експедиції та поділився досвідом участі у попередніх відрядженнях на льодовий континент. Зазначимо, що доцент Львівського університету вирушає в Антарктиду вже вчетверте. Зокрема, він брав участь у 11-й, 14-й і 17-й експедиціях. Докладніше про враження Ігоря Дикого від участі у попередній експедиції можна довідатися з його інтерв’ю газеті «Каменяр».