Семеро студентів-юристів Львівського університету отримали сертифікати міжнародного зразка з курсу «Німецьке право»

За сприяння Німецького фонду міжнародного правового співробітництва уже шість років поспіль на базі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка  функціонує Школа німецького права. Цьогоріч  її учасниками були близько 100 студентів. Успішно скласти іспит та отримати міжнародний сертифікат знавців німецького права пощастило лише сімом. Урочиста церемонія закриття школи й вручення сертифікатів відбулась 23 травня 2016 року в дзеркальній залі Університету.

Випускників привітав заступник керуючого справами Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, доктор Штефан Хюльсхьорстер.

«Ми завжди прагнемо поліпшувати співпрацю між Німеччиною та Україною, будувати мости між різними сферами нашої діяльності. А відтак, хочемо, щоб «юридичний» міст між нашими державами став міцнішим, аби ми впевнено ним ішли», – метафорично окреслив юридичний напрям співпраці між Україною та Німеччиною доктор Штефан Хюльсхьорстер.

Доктор Хюльсхьорстер також зазначив, що випускники курсу «Німецьке право» мають вагомий потенціал у сфері міжнародного права, адже «у період глобалізації як ніколи важливо бути обізнаним у праві інших держав».

«Упродовж курсу вісім доцентів прочитали студентам 64 лекції. Ми дали вам основи німецького права й зацікавили до подальшого його вивчення та дослідження цієї сфери. Тож, сертифікат, який ви отримаєте, повинен бути для вас поштовхом, професійним шансом стати найкращими спеціалістами в галузі міжнародного, а зокрема німецького, права», – зазначив Штефан Хюльсхьорстер.

Випускників курсу «Німецьке право» привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. Мар’ян Володимирович зазначив, що вивчення німецького права у Львівському університеті й надалі інтенсивно розвиватиметься, адже «цей напрям має міжнародне значення».

«Завдяки вивченню таких курсів, окрім права, у студентів є можливість пізнати історію, культуру та звичаї країни, ставши, таким чином, частиною європейської спільноти», – переконаний проректор.

До привітань випускників курсу долучився декан юридичного факультету, професор кафедри кримінального права і кримінології Володимир Бурдін.

«Отримати сертифікат Школи німецького права – знакова подія для кожного учасника курсу. Сьогодні семеро випускників особисто продемонстрували приклад євроінтеграції України. Вони є золотим запасом у скарбниці майбутнього нашої держави», – із гордістю відзначив успіхи студентів декан.

Володимир Миколайович також повідомив, що «Школа німецького права – це не лише світоглядна програма, а повноцінний освітньо-науковий старт-ап для професійного зростання юристів і подальшого їхнього навчання (за бажанням) у Німеччині».

Випускників курсу «Німецьке право» привітали також і практикуючі судді.  Суддя Конституційного суду України  Петро Стецюк зазначив, що «вручення сертифікатів із курсу «Німецьке право» вже стало доброю традицією в сучасному Львівському університеті. Це – ознака цивілізації і елемент європейської інтеграції», – переконаний Петро Богданович.

Колишній суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін привітав студентів, наголосивши на важливості вивчення таких курсів: «Будь-який юрист повинен знати право тієї чи іншої країни ЄС. Сьогодні знання іноземної мови та фахове знання своєї спеціальності – перший і чи не найважливіший етап інтеграційного процесу країни».

Доктор Штефан Хюльсхьорстер також повідомив, що випускники курсу німецького права Львівського університету можуть взяти участь у Літній школі інтенсивного курсу з вивчення права в Німеччині, яка триватиме впродовж 3-9 липня 2016 року. Організатори просять охочих взяти участь у літній школі зголоситися якомога швидше.

Додамо, що Центр німецького права при юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана  Франка було створено у  2010 році спільно з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва. Уже в другому семестрі 2010-2011 навчального року розпочалося паралельне вивчення німецького права студентами юридичного факультету і факультету міжнародних відносин. Читання лекцій забезпечують професори провідних університетів Німеччини, які викладають навчальні дисципліни з різних галузей німецького права.

У вільний від навчання час слухачі курсу мають можливість поспілкуватися із німецькими викладачами, обговорити найцікавіші для них професійні теми, познайомити гостей із Львівським університетом, його історією, академічними традиціями та показати рідне місто. Це сприяє зближенню української і німецької освітньої культур, долученню студентів до європейських освітніх  стандартів, набуттю спеціальних юридичних знань і мовної практики.

Світлини: Олександри Чури Більше фото