Спільнота Університету вшанувала постать Івана Франка

Сьогодні, 27 серпня, минає 164 роки від дня народження видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського і політичного діяча Івана Франка. Академічна спільнота Львівського університету традиційно відзначає день народження свого Патрона покладанням квітів до його пам’ятника, що на площі перед головним корпусом Університету. Цьогоріч в урочистостях взяли участь студенти та працівники Львівського університету, представники органів місцевої влади, академічного та наукового середовища Львова.

Розпочався захід зі спільного виконання «Вічного революціонера».

Після цього до присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який окреслив постать Івана Франка в контексті його ролі в процесі творення модерної української нації.

«Унікальність постаті Івана Франка полягає в тому, що Він як особистість міг завоювати вершини світової науки, мистецтва  і культури, але як українець Він віддав всього себе служінню українській нації. І це служіння відображалося не лише в обґрунтуванні теоретичних засад перетворення етнічної маси в національний організм, а й у реальних кроках до утвердження принципу особистої відповідальності кожного українця за долю всієї нації», –  наголосив Володимир Петрович і додав, що саме принципи, закладені Іваном Франком, дозволили нашій нації стати надійною основою для незалежної Української Держави.

Також Ректор Університету додав, що без глибокого усвідомлення ролі Івана Франка у процесі державотворення важко раціонально розцінювати процеси, які відбуваються у сучасній Українській Державі. «Сьогодні ті принципи, за якими жив Іван Франко і які Він закладав в основу українства, є надзвичайно актуальними. Одним з головних таких принципів є самоідентифікація себе як українця, а також щоденна праця, помножена на професіоналізм, задля розбудови Українського Дому. Співміряти себе з генієм Івана Франка – дуже не скромно, але поділяти його принципи, своїми силами і талантом діяти у векторі, який Він накреслив, я переконаний, є нашою спільною українською відповідальністю», – зазначив Володимир Мельник.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький подякував кожному, хто долучився до вшанування постаті Великого Українця.

«Ми з вами маємо велике щастя ходити стежками Франка, вчитися у Франковому університеті. Маємо шанувати пам’ять нашого генія не лише сьогодні. Треба вивчати, пізнавати Франка постійно. Читати, досліджувати його твори, заглиблюватися у його філософію, популяризувати його пророчі слова. Це справа нашої національної честі, наш високий моральний обов’язок», – зазначив Максим Козицький.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко наголосив, що у час складних викликів для української державності інтелектуальний спадок Івана Франка є надзвичайно потрібний кожному громадянину нашої країни. «Важливість того доробку, який передав наступним поколінням Іван Франко, складно виміряти. Але в ті моменти, коли ми вагаємося в прийнятті рішення, особливо в цей час викликів, надзвичайну вагу має саме інтелектуальний вказівник Івана Франка, який є чітким, беззаперечним. Те, що ми сьогодні тут, особливо напередодні навчального року, символізує, що праця і роки, які віддав Іван Франко, були потрібні для того, щоб молодь могла рухати країну вперед. Маючи такі чіткі вказівники, ми обов’язково переможемо», – наголосив Андрій Москаленко.

Завершилися урочистості проникливим декламуванням поетичних рядків Великого Каменяра та спільним виконанням пісні «Не пора» на слова Івана Франка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото