Студентка другого курсу факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Яна Гавришко стала переможницею Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса.

Фінальний етап конкурсу відбувся  у форматі відеоконференції на базі Запорізького національного університету за ініціативи Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру під керівництвом Наталії Торкут, а також за сприяння Міністерства освіти і науки України та Союзу українок Америки.

Серед 61 проєкту від студентів із 16 закладів вищої освіти різних регіонів України, які надійшли для розгляду журі, до фінального етапу відібрали 8 дослідницьких і 23 креативних проєкти від 30 учасників. Серед них – 3 роботи студенток факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка – Яни Гавришко (другий курс), Юлії Кизик (четвертий курс) та Ольги Мацьків (четвертий курс).

Проєкти оцінювало висококваліфіковане журі в складі 7 докторів та 10 кандидатів наук. Головою журі  була  докторка філологічних наук, професорка, кореспондентка глобального інтернет-проєкту Фолджерівської шекспірівської бібліотеки «World Shakespeare Bibliography», віцепрезидентка з наукової роботи Української асоціації викладачів зарубіжної літератури Наталія Торкут.

За результатами конкурсу, творчий проєкт студентки факультету журналістики Львівського університету Яни Гавришко «Шекспірівські образи у політичній карикатурі. Гамлет та Юлій Цезар» посів перше місце.

Студенти Львівського університету працювали над проєктами під керівництвом кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри зарубіжної преси та інформації Ольги Квасниці.

«Дослідження Шекспіра варто проводити не лише у науковій сфері, а й спробувати розширити шекспірівський дискурс у креативному плані, – вважає наукова керівниця студентських проєктів Ольга Квасниця. – Шекспір актуальний не лише у літературі, а й у різних сферах сучасного життя. А відтак, суть новітніх досліджень і проведення заходів такого типу дозволяє подивитись на постать Шекспіра під іншим кутом, дає змогу «креативити» як завгодно. Це також допомагає значно розширити саму форму сучасних наукових проєктів й активно популяризувати спадщину Шекспіра серед студентської молоді. Приємно, що нашій студентці це вдалося», – зазначила Ольга Юріївна.

«Тему мого креативного проєкту я обрала не випадково, це – моя спеціалізація, – розповідає призерка конкурсу Яна Гавришко. – Більшість карикатур, які я використовувала, були експоновані на міжнародних виставках чи опубліковані у різних закордонних та українських ЗМІ. Під час дослідження,  яке тривало близько двох місяців, я зауважила, що у всіх цих карикатурах були вдало обіграні найрізноманітніші образи, а тому працювати над проєктом було цікаво та захоплююче. Вже на першому етапі конкурсу стало зрозуміло – буде складно. Втім, ретельно підготувавшись до захисту своєї презентації, я впоралась із завданням. Спочатку сама не повірила у те, що посіла І місце, але, поборовши хвилювання, все ж тішуся результатом!», – поділилася враженнями від участі у конкурсі Яна Гавришко.

Призерів конкурсу нагородять відповідними дипломами Міністерства освіти і науки України, а перші шість переможців отримають грошові премії Союзу українок Америки.

Щиро вітаємо Яну Гавришко із перемогою і бажаємо нових досягнень на шляху творчого осягнення світу та наукового пізнання!