Студентка хімічного факультету Анастасія Михайлевич здобула одразу дві перемоги у міжнародних конкурсах

Студентка другого курсу хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Анастасія Михайлевич цьогоріч здобула срібну медаль на Міжнародному конкурсі інженерних наук і технологій «I-FEST» з науковою роботою «Прототип нікельметалогідридного акумулятора з електродними матеріалами на основі інтерметалічної сполуки GdFe2» у складі команди Малої академії наук України, а також завоювала I місце на всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Наукова робота Анастасії, представлена на конкурсі «I-FEST», – результат півторарічної праці, яка розпочалася ще під час навчання у школі, а продовжилась уже в студентських лавах під керівництвом доцентки кафедри неорганічної хімії Оксани Зелінської та наукового консультанта, молодшого наукового співробітника кафедри неорганічної хімії Василя Кордана. Сама Анастасія стверджує, що її робота – дуже цікава, адже дослідження джерел енергії зараз є особливо актуальним. У процесі роботи над проєктом студентка досліджувала нікель-металогідридні акумулятори, синтезувала сплав і тестувала його як негативний електрод. У вересні минулого року проєкт також було презентовано на Міжнародній науковій конференції MILSET в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Ділячись враженнями від участі у цьогорічному конкурсі, Анастасія Михайлевич розповіла про те, як відбувався захід в умовах пандемії: «Конкурс «I-FEST» мав відбутися у березні в Тунісі, наша команда вже навіть придбала квитки на літак. Але за тиждень до проведення організатори повідомили, що не можуть ставити під загрозу здоров’я учасників і переносять захід на невизначений термін. Тому конкурс проходив онлайн 28-31 серпня. Дуже незвично було брати участь у такому масштабному заході, просто сидячи перед монітором, але це крутий досвід».

Недарма кажуть, що талановиті люди – талановиті у всьому. Підтвердженням цьому є здобутки Анастасії Михайлевич, яка, займаючись серйозною науковою роботою в галузі хімії, водночас доводить свої глибокі знання з рідної мови на всеукраїнському рівні. Розповідаючи про своє захоплення українською мовою, Анастасія зауважує: «Українська мова завжди була одним з моїх улюблених предметів у школі. Я ніколи не вчила правила до скрипу на зубах, просто вловлювала саму логіку, а далі – виключно практика. Не пам’ятаю такого конкурсу чи олімпіади з мови, в яких я б не брала участі. З восьмого класу я щороку була призеркою обласного та навіть всеукраїнського етапів. Та й коли складала ЗНО, взагалі не хвилювалася й була впевненою, що добре напишу, хоча, чесно кажучи, не очікувала, що наберу 200 балів».

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика цьогоріч відбувався вже вдвадцяте і традиційно проходив у три етапи. У зв’язку з карантином, результати завершального етапу було оприлюднено аж наприкінці серпня, тож для Анастасії перемога стала приємною несподіванкою. Коментуючи такий успішний результат, студентка зазначає: «Звичайно, я не сумнівалася в собі, але розуміла, що доведеться змагатися зі студентами усіх курсів та спеціальностей. Оскільки я майбутній хімік, то це було досить-таки нелегко. Я вже встигла навіть забути про конкурс і на результати не чекала, вони стали для мене дуже приємною несподіванкою».

Щиро вітаємо Анастасію і бажаємо їй подальших професійних успіхів у різних сферах наукового пізнання!