Студентка четвертого курсу факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Вікторія Дяченко боротиметься за першість у фіналі міжнародного конкурсу «True Story Award». Її репортаж «Своє. Рідне» здобув перемогу у номінації «Варті уваги» і став одним із претендентів на головний приз.

Репортаж Вікторії став одним із 39 обраних текстів. Конкуренцію молодій журналістці склали учасники та учасниці зі 101 країни світу зі 1179-ма конкурсними матеріалами. До слова – Вікторія єдина українка, чий твір відібрали до фінального змагання.

Вікторія Дяченко розповідає, що підготувала репортаж «Своє. Рідне» в рамках навчального курсу, який викладають на факультеті журналістики Львівського університету.

«В оригіналі мій репортаж – це серія дописів в «Інстаґрамі». Але мої читачі так залюбилися в ці короткі оповідки, що питання з темою на проєкт із фотожурналістики було вирішене – я вибрала саме цю серію дописів (і ще трохи додала від себе). А потім, коли отримала 100 балів від нашого викладача Ярослава Табінського, у мене з’явилася впевненість у собі. Тож, я почимчикувала з цим репортажем у видання «Reporters»», – зізнається Вікторія Дяченко.

Переплетінням зарисовок з власних спогадів, Вікторія у репортажі розповідає про такі різні і водночас чимось схожі долі її бабусь – Анни з Горлівки і Ганни з Будькова, – наскрізно просочуючи текст ідеєю єдності України.

«Анна – дружина козака, Ганна – дружина бандерівця. Вони вишивали рушники різними орнаментами. Ганна ліпила пироги з бульбою, Анна – вареники з картошкою. Анна – православна. Ганна – греко-католичка. Але ж вірили в одного Бога. І жили в одній країні», – пише Вікторія у репортажі «Своє. Рідне».

А ще студентка пригадує веселу історію, пов’язану із новиною про свій успіх: «Організатори конкурсу намагалися зв’язатися зі мною тиждень. Я не піднімала слухавку, бо думала, що то шахраї. А коли нарешті підняла, то дізналася, що мій репортаж увійшов у топ-3 найкращих текстів Європи, і я єдина українка, яка представлятиме нашу країну на такому престижному конкурсі. Та ще й у фіналі».

Імена переможців конкурсу стануть відомими 20 серпня 2021 року. Інформацію оприлюднять на Міжнародному фестивалі «Reportagen» у Берні (Швейцарія).

Щиро вітаємо Вікторію Дяченко і бажаємо їй творчого натхнення, креативних ідей та нових не менш значних досягнень!

Довідка:

«True Story Award» – це перша глобальна премія в галузі журналістики, як повідомляє про себе сама організація. Мета конкурсу – зробити голоси репортерів відомими за межами їхньої батьківщини, а також збільшити різноманітність поглядів і тем, пропонованих у ЗМІ.