Студентки факультету культури і мистецтв – переможці XXII Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки

24-26 вересня 2018 року в Луцьку відбувся XXII Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки. 11 учасників з усієї країни, відібраних міжобласними відділеннями Національної спілки театральних діячів України, продемонструвати своє вміння декламувати вірші.

Всеукраїнський конкурс професійних читців уперше відбувся у 1996 році в м. Ялта з нагоди 125-річчя від дня народження Лесі Українки. Його започаткували з ініціативи НСТДУ з метою популяризації та заохочення молоді, зокрема студентів мистецьких ЗВО України, до творчої спадщини видатної української письменниці Лесі Українки. Після анексії Криму Росією Волинський академічний обласний театр ляльок звернувся до НСТДУ з пропозицією перенести Конкурс на Волинь.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь читці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Луцька, Дніпра та Харкова. Серед них – студенти творчих спеціальностей та професійні артисти. Львівський університет представляли студенти факультету культури і мистецтв Інна Бевза (ІV курс), Ірина Романчук (V курс) та Олег Пригода (ІV курс).

Перед відкриттям конкурсу учасники традиційно відвідали Колодяжненський літературно-меморіальний музей-садибу Лесі Українки та урочище Нечимного, де колись мешкала Леся Українка. Тут вони почули розповідь про життя і творчість поетеси від наукового працівника музею Любові Мержвинської, яку самі ж читці охрестили екскурсоводом від Бога.

Після екскурсійно-культурної програми відбулися урочистості з нагоди відкриття конкурсу за участі адміністрації Волинського академічного обласного театру ляльок, центрального апарату НСТДУ, адміністрації конкурсу та гостей міста. Протягом двох днів на великій сцені театру прозвучало понад 20 уривків з творів Лесі Українки, Ліни Костенко, Олександра Довженка, Оксани Забужко, Івана Франка, Марії Матіос, Івана Драча, Олега Сенцова та інших.

Окрім насиченої конкурсної програми, всі охочі долучилися до майстер-класу народної артистки України Лариси Хоролець, а також відвідали презентацію видань журналу «Кіно-Театр» за участі головного редактора Лариси Брюховецької в холі театру.

Переможцями XXII Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки у Луцьку стали:

Гран-Прі – Інна Бевза, Львівський національний університет імені Івана Франка.

Лауреат І премії – Ольга Кожушок, викладач сценічного мовлення театрально-хореографічної школи «Акторко» (м. Івано-Франківськ).

Лауреат ІІ премії – Віолетта Ващенкова, Дніпропетровський театрально-художній коледж.

Лауреат ІІІ премії – Ірина Романчук, Львівський національний університет імені Івана Франка.

Спеціальна відзнака від міста Луцьк – Владислава Курач, актриса Волинського обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка (м. Луцьк).

Щиро вітаємо студентів Львівського національного університету імені Івана Франка та всіх учасників конкурсу і бажаємо здобувати нові вершини в популяризації українського слова!

Світлини: Леоніда Максимова Більше фото