Студенти, науковці, представники місцевої влади і бізнесу беруть участь у кар’єрному воркшопі «X-реформи»

15 травня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка стартував кар’єрний воркшоп «X-реформи». В рамках заходу упродовж чотирьох днів студенти, роботодавці, журналісти, представники освітнього середовища й органів місцевої влади дискутуватимуть щодо актуальних питань розвитку бізнесу в Україні, його взаємодії з вищими навчальними закладами та владою, а також обговорюватимуть питання удосконалення практичної складової освітнього процесу.

Розпочав роботу заходу проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Університету Віталій Кухарський, наголосивши, що комунікація між вищими навчальними закладами і бізнесом є надзвичайно важливою, зокрема, для удосконалення освітнього процесу і розвитку молоді.

«Одним із найголовніших результатів кар’єрного воркшопу буде формування платформи для комунікації представників бізнесу й Університету», – висловив переконання Вітай Кухарський.

Директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій наголосила на необхідності тісної взаємодії органів влади, університетів і підприємств задля створення середовища, у якому молоді фахівці відповідатимуть критеріям роботодавців, а роботодавці орієнтуватимуться на перспективну і цілеспрямовану молодь. Основними критерієм якості надання освітніх послуг у вищому навчальному закладі Любомира Степанівна назвала працевлаштування його випускників.

«Про успішний університет можна говорити тоді, коли його випускники працевлаштовані, а у бізнес-середовищі є запит на молодь, яка отримала диплом навчального закладу», – зазначила Любомира Мандзій.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко відзначив, що усі найбільші компанії світу основним ресурсом вважають саме працівників, а відтак, найголовнішими характеристиками для побудови успішної кар’єри є наполегливість, професійні уміння і готовність розвиватися.

Про дуальність освіти розповів декан економічного факультету Ростислав Михайлишин: «Ідея дуальної освіти полягає у тому, що теоретичні знання, які здобувають студенти є невід’ємними від практичної підготовки. Якісна економічна освіта просто неможлива без фундаментальної практичної складової. Через негативні процеси в економіці тривалий час ми не могли повноцінно реалізовувати концепцію дуальної освіти, проте упродовж останніх років у Львові з’являються нові компанії, активно розвивається бізнес-середовище і це дає нам можливість налагоджувати процес підготовки фахівців із використанням практичної складової».

Окрім того, Ростислав Васильович висловив сподівання, що за результатами кар’єрного воркшопу будуть підведені підсумки, які згодом дозволять покращити якість надання освітніх послуг на факультеті.

Беручи до уваги власний досвід, журналіст Остап Дроздов висловив переконання, що для успішної кар’єри необхідний не абстрактний набір знань, а практичні вміння, які можна застосовувати у роботі.

В. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук підтвердила тезу, що на ринку праці найважливішими є уміння і практичні навики роботи, водночас відзначивши, що статистика демонструє високий рівень підготовки фахівців у ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, вона наголосила, що випускники Львівського університету дуже рідко звертаються у Центр зайнятості.

Окрім того, у дискусії щодо взаємодії освітнього середовища, бізнес-сфери і влади взяли участь, начальник управління макропруденційної політики Департаменту фінансової стабільності Національного банку України Мирослав Тарнавський, начальник відділу навчання, стажування та практики управління персоналом Львівської міської ради Людмила Левицька, студент економічного факультету Андрій Гембара, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, відповідальний секретар приймальної комісії Університету Андрій Гукалюк та інші.

Зазначимо, що воркшоп триватиме до 18 травня 2017 року і його  учасники обговорюватимуть ситуацію з банківською системою України, розвиток бізнесу в Україні, стратегію розвитку Львова та інші важливі теми.

Організатори очікують, що захід сприятиме створенню та розвитку платформи партнерства між містом, провідними компаніями і студентами вищих навчальних закладів. Функціонування такої платформи дозволить реалізувати креативні ідеї, спрямовані на взаємоінтеграцію навчального процесу, бізнесу та органів урядування.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото