Студенти Правничого коледжу зустрілися з Романом Маселком

9 листопада 2017 року у Правничому коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч з Романом Маселком – одним із найвідоміших та найактивніших «адвокатів Небесної Сотні», захисником прав Автомайдану, представником потерпілих «майданівців» і їхніх родин у судах та Генпрокуратурі, членом Адвокатської дорадчої групи, членом Громадської ради доброчесності, головою Ради громадського контролю при НАБУ, експертом судової групи РПР.

Директор Правничого коледжу Володимир Цікало, представляючи гостя, зауважив, що Роман Маселко є випускником Львівського національного університету імені Івана Франка, а зараз представляє Громадську раду доброчесності, яка має безпосередній стосунок до організації судової  системи, оскільки створена, зокрема, для того, щоб сприяти Вищій кваліфікаційній комісії суддів у доборі суддів всіх рівнів. А відтак, Володимир Цікало наголосив, що у студентів Правничого коледжу є унікальна можливість познайомитися із важливими юридичними процесами із середини.

Під час зустрічі студенти були поінформовані про функції та повноваження Громадської ради доброчесності,  про порядок звернення, принципи діяльності,  перспективи судової реформи загалом та роль громадськості в цих процесах.

Відповідаючи на питання про оцінку змін у законодавстві,  Роман Маселко зазначив, що на його думку вони є надзвичайно потрібні, адже упродовж усіх років незалежності України судова система перебуває у стані перманентної судової реформи. Однак, правник зазначив, що раніше в основу цих «реформ» закладалось бажання влади підпорядкувати суддів собі: якщо судді були лояльні до влади, то вони отримували індульгенцію від покарання за незаконні рішення у звичайних справах. Натомість нелояльних доволі швидко витісняли із системи. Практично усі експерти одноголосно заявляли про недостатню незалежність судової влади та її корумпованість, тому Громадська рада доброчесності є результатом критичного рівня недовіри громадян до судової влади.

В подальшому, розповідаючи про порядок оцінювання за критеріями «доброчесність», «інтегративність» та «професійна етика», Роман Маселко зазначив: «Ми користуємось методологією, яка розроблена самою ВККС. Ключовим документом для нас є Бангалорські принципи, які є загальновизнаним кодексом поведінки суддів усього світу. Це наше основне мірило доброчесності суддів»

Наприкінці зустрічі, Роман Анатолійович побажав студентам бути ініціативними і пам’ятати , що все залежить від кожного з нас.

Більше фото