Студенти та працівники Університету відвідали духовних лідерів України із вертепом та колядою

Ми почули спів ангелів,
спів величний, спів веселий.
Що в вертепі, у яскині,
Божий син родився нині!”

25 січня 2020 року студенти, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали очільників українських церков із різдвяною колядою та вертепом. Представники Університету завітали до Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава та Митрополита Православної Церкви України Блаженнішого Епіфанія. Студентство мало нагоду побувати в головних християнських святинях столиці та заколядувати спільно з духовними лідерами України.

Зранку, одразу після приїзду у столицю, представники Львівського університету привітали яскравим вертепним дійством Блаженнішого Святослава. У резиденції Верховного Архієпископа Києво-Галицького звіздарі та пастушки, царі та ангели й інші традиційні та модернізовані персонажі у виконанні наших студентів знову пережили подію народження Спасителя. Очільник УГКЦ похвалив акторську гру колядників, відзначивши колоритність цьогорічного вертепу.

Представники Університету привітали Його Блаженство з Різдвом Христовим, вручили на згадку подарунки і запросили завітати до нашої Alma-mater. Блаженніший Святослав радо прийняв запрошення і, частуючи колядників пампухами, узваром та іншими солодощами, пообіцяв восени приїхати в Університет. Після відвідин очільника УГКЦ студенти та працівники разом помолилися в Патріаршому соборі.

Перед візитом до Митрополита Епіфанія, студенти заколядували у Михайлівському Золотоверхому соборі, де їм люб’язно провів екскурсію отець Лавреній. Після цього представників Університету прийняв на аудієнцію очільник Православної Церкви України. Митрополит оцінив високомистецьку театральну постановку, яка вміло та гармонійно поєднала  традиційну біблійну історію із злободенними проблемами сучасної України. На прощання Митрополит Епіфаній подарував гостям книги й солодощі, висловивши щиру вдячність за візит.

Варто додати, що різдвяні поїздки з вертепним дійством до очільників українських церков уже стали доброю традицією для нашого Університету. Приємно, що студенти підтримали її і цьогоріч.