Студенти Університету поспілкувалися із віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною

13 листопада 2020 року студенти та викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь у відкритій лекції віцепрем’єрки України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної на тему «Чи приведе перегляд Угоди про асоціацію до «тіньового членства» в ЄС?».

Під час лекції Ольга Стефанішина представила сучасний стан співробітництва між Україною та Європейським Союзом в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та окреслила напрями її оновлення, особливо в економічній частині.

Студенти ЛНУ ім. Івана Франка, зокрема, факультету міжнародних відносин і факультету управління фінансами та бізнесу, мали можливість отримати відповіді щодо основних напрямів і напрацювань у сфері економічного співробітництва між Україною та ЄС, торгівельних відносин з Китаєм та угоди про співробітництво у сфері промислової політики. Також університетську молодь цікавили цілі та завдання Європейського зеленого курсу як нової економічної парадигми ЄС та оновлення національного законодавства України у різних сферах і приведення його у відповідність до правових норм та стандартів ЄС, вирішення спорів між Україною та ЄС й оновлення політичної частини Угоди про асоціацію.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина наголосила на пріоритетності євроінтеграційного напряму у зовнішній політиці України й окреслила першочергові завдання у взаєминах між Україною та ЄС.

Захід був організований Центром Жана Моне з європейських студій Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Центром досконалості імені Жана Моне  ЛНУ ім. Івана Франка «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» та за сприяння Української асоціації європейських студій.