З 20 по 31 січня у на базі факультету електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. І. Франка проходила перша Зимова школа DES 2020  (Data Engineering and Security) спрямована на поглиблене вивчення теоретичних основ та розвиток практичних навичок в галузі сучасних інформаційних технологій. Організаторами  школи стали розробники нових інноваційних освітніх програм «Інженерія програмного забезпечення», «Кібербезпека», «Статистичний аналіз даних», які діють в Університеті з вересня 2019 року.

На Зимову школу зареєструвалося 309 учасників з майже всіх факультетів Львівського національного університету Імені Івана Франка (механіко-математичного, прикладної математики та інформатики, електроніки та комп’ютерних технологій, біологічного, геологічного, економічного, історичного, культури і мистецтв, педагогічної освіти, міжнародних відносин, управління фінансами та бізнесу, фізичного, філософського, юридичного). Близько половини зареєстрованих учасників було запрошено для безпосереднього відвідування лекцій. Іншим надано доступ до відео запису всіх лекцій школи та до матеріалів доповідей.

Бугрій Олег, професор кафедри диференціальних рівнянь, один з організаторів школи розповідає: «Мету школи вдалося повністю досягнути. Підтвердженням цього опосередковано виступало цілковите заповнення слухачами лекційної аудиторії протягом всіх 2-х тижнів. Практичним показником успіху вважаю підсумковий конкурс проєктів. В конкурсі взяло участь 39 студентів з 8 команд».

Під час проведення Школи учасники в командах працювали  над інноваційними проєктами під керівництвом менторів з провідних ІТ компаній Львова. В конкурсі проєктів брало участь 8 команд.

До складу журі входили викладачі Університету і фахівці ІТ-компаній, зокрема: Сергій Щербак, Resource Development Lab Head, EPAM, Олена Доманська, Data Scientist, Avenga, Роман Шувар Завідувач кафедри системного проектування ЛНУ ім.І.Франка,  Петро Венгерський, професор кафедри інформаційних систем ЛНУ ім.І.Франка, Наталія Куба ЛНУ ім.І.Франка, SoftServe, Center of Learning Exceliance.

 

Окремо журі виділило проєкти трьох команд:

Команду “Emoji Team” до складу якої входили студенти факультету електроніки та комп’ютерних технологій: Каськун Олег, Леськів Лілія, Богоніс Єлизавета, Кичма Орест, Віценець Владислав зробили проєкт про розпізнавання емоцій людини, використовуючи нейронні мережі. Кожна людина щодня відчуває цілий спектр емоцій і не всі ці емоції можливо зрозуміти. Ця технологія може бути використана на співбесідах та інших ділових зустрічах. Ментором команди був Євген Куріленков, SoftServe.

Команду “Outbreak”, яка складалася з трьох учасників: Граб Павло (біологічний факультет), Вол Олена (механіко-математичний факультет), Костецька Катерина (факультет прикладної математики та інформатики) працювала під менторством Андрія Франка (GlobalLogic) Вони зробили проєкт про прогнозування стійкості бактерій до антибіотиків. І спробували перевірити чи можна побудувати алгоритм машинного навчання, який вчитиметься на історичних даних і залишатиметься ефективним для нових штамів бактерій.

Команду “Львівські єноти”, яку представляли Куцевол Ігор (механіко-математичний факультет), Гресько Павлина (механіко-математичний факультет), Дудич Назарій (механіко-математичний факультет), Свирида Марія (механіко-математичний факультет), Зубкова Анна (механіко-математичний факультет), Шкляров Віталій (Львівська політехніка). Спільно учасники розробили проєкт зі створення окулярів для незрячих людей. Окуляри оснащені різними модулями, що надаватимуть змогу орієнтуватися в просторі, а саме зчитувати інформацію про навколишні об’єкти та синтезувати її у звук. Робота проводилася під менторством Романа Карпюка, SoftServe.

Інші команди теж представили свої проєкти і отримали призи.

Більше фото