Талановита молодь обирає Львівський університет!

Перший тиждень реєстрації електронних кабінетів позаду, а отже чимало абітурієнтів зважують останні «за» і «проти», обираючи заклад вищої освіти, з яким пов’яжуть найкращі роки життя – студентські.

Львівський національний університет імені Івана Франка завжди користувався популярністю серед вступників. Доказом цього є те, що Львівський університет упродовж багатьох років входить у трійку лідерів серед українських ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтів. Університет займає лідерські позиції у престижних рейтингах: так, ми входимо у першу трійку університетів України за рівнем цитованості у наукометричній базі даних Scopus та у першу трійку серед українських університетів у міжнародному рейтингу World Universities Web Ranking. Навчатися в ЛНУ ім. Івана Франка не лише престижно, а й дуже цікаво! Про це знають навіть ті, хто лише планує вступати до Університету.

Тенденції останніх років свідчать про надзвичайно широку географію охочих вступати у Львівський університет. Так, заяви для вступу подають випускники шкіл з усіх куточків України! Крім того, студентами Університету стають представники понад тридцяти країн світу і з кожним роком цей список розширюється.

Незважаючи на зміни і нововведення, пов’язані із впровадженням карантинних обмежень, цьогорічні абітурієнти успішно склали зовнішнє незалежне оцінювання і чимало з них вже готові стати студентами Львівського національного університету імені Івана Франка.

Випускниця Жовківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 Марія Букрій ще з дитинства мріє стати археологом. Абітурієнтка розповідає, що вперше познайомилась із викладачами Університету під час відвідувань сесій очно-дистанційної школи Малої академії наук і вже тоді змогла зрозуміти, як відбувається у нас навчання і переконалася у високому рівні викладання на історичному факультеті: «За час навчання в Малій академії наук я написала три дослідницькі роботи під керівництвом Ярослава Володимировича Погоральського, що стосувалися археологічних розкопок у Західній Україні, одна із них – «Городища ХІ-ХІІІ ст. на Розточчі» – здобула друге місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт МАН у Києві, і за неї я отримала стипендію Президента України. Також я не раз спілкувалася із старожилами рідного краю у рамках етнографічних експедицій під керівництвом Романа Богдановича Тарнавського, збираючи народні звичаї та цікаві спогади. Десь минулого літа, під час самостійної етнографічної розвідки у рідному селі моєї бабусі, я сформувала собі ціль – хочу стати студенткою саме Львівського університету, бо Західна Україна – це рідне для мене місце, і тут на мене чекають чимало наукових відкриттів».

Випускниця КЗ «Навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів «ліцей-школа» Козятинської міської ради Вінницької області» Анна Кушнір мріє стати студенткою Львівського університету ще з 10-го класу: «Хочу навчатися на економічному факультеті, спеціальність теж вже обрала: мене цікавить менеджмент. Гадаю, саме ця освіта знадобиться мені для досягнення моєї мрії – започаткування власного бізнесу у сфері краси. ЗНО я склала доволі добре, тому сподіваюся на бюджетну форму навчання. І до переїзду у Львів вже готова, адже все життя мріяла жити у великому місті, особливо, такому атмосферному! Звісно, подаватиму документи й у вінницькі ЗВО та в університети столиці, але найбільше хочу навчатися саме в ЛНУ ім. Івана Франка! Вважаю, що це – один із найкращих закладів вищої освіти в Україні».

Випускниці Збаразької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Оксані Дашевській завжди подобались українська мова та література, тому майбутню професію дівчина обрала відразу: «Планую подавати документи на філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Цей ЗВО мені завжди радили друзі: чула чимало позитивних відгуків і про сам Університет, і про викладачів-професіоналів. Зовнішнє незалежне оцінювання я склала чудово, тому сміливо розраховую на бюджетну форму навчання. Думаю, саме в ЛНУ ім. Івана Франка я отримаю ґрунтовні знання в галузі української філології, які потім мені допоможуть здійснити свою заповітну мрію».

13 серпня стартує наступний етап вступної кампанії – подання заяв до ЗВО від осіб, які вступають на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів. Бажаємо усім цьогорічним вступникам зробити правильний вибір, який неодмінно допоможе їм зреалізувати усі плани і задуми.

Більше про основні терміни, дати і нововведення цьогорічної вступної кампанії можна прочитати за посиланням.

Детальну інформацію про перелік освітніх ступенів та спеціальностей, за якими оголошується прийом на навчання, ліцензовані обсяги та нормативні терміни навчання, перелік конкурсних предметів у сертифікаті УЦОЯО, вступних іспитів, творчих конкурсів можна знайти на сайті Університету у розділі «Вступна кампанія» і Правилах прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка, які доступні за посиланням.