Тарас Тополя зустрівся зі студентами Університету

В рамках популяризації проекту U-Report 29 березня 2018 року фронтмен гурту «Антитіла», волонтер і громадський діяч Тарас Тополя зустрівся зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка.

Перша частина зустрічі належала «винуватцеві» події – глобальному молодіжному проекту U-Report. Для початку представник команди Річард Герц ознайомив студентів зі статистикою розвитку молодіжних організацій в нашій державі. Як виявилося, лише 6% молоді зацікавлені у тому, аби бути рушієм суспільним змін, впливати своєю думкою на ситуацію в державі. Лише 1% української молоді задіяний в молодіжних організаціях. А 50% українців навіть не підозрюють про існування таких ініціатив.

«На жаль, більшість рішень в нашій державі стосовно молоді приймаються без участі тієї ж молоді, – зазначив Річард Герц. – Але ваше право повпливати на це є законним. І перший крок можна зробити за допомогою U-Report».

U-Report – це швидкі опитування через безкоштовні СМС або Твіттер, які дозволяють дізнатись думку молоді щодо важливих суспільних питань. Зареєструвавшись та беручи участь в такому анкетуванні, молодь може вносити свою вагому частку до суспільної думки в державі і стати рушієм нових змін.

«Усі, хто підписались на U-Report, отримуватимуть опитування з 3-4-х питань щотижня. Потрібно лише сказати, що думаєш стосовно тієї чи іншої теми», – згідно з інформацією на сайті проекту. Усі SMS безкоштовні, також організація забезпечує анонімність в опитуваннях. Зараз в проекті вже зареєстровано 52000 учасників.

Опісля знайомства з проектом та детальної інструкції реєстрації на сайті, зустріч плавно перейшла до другої частини – розмови із Тарасом Тополею, на яку так чекав переповнений студентами зал! Кожен охочий зміг поставити фронтмену будь-яке запитання. Загалом, розмовляли про найрізноманітніше: становище української музики, старт і подальший розвиток гурту «Антитіла», дитячі мрії Тараса, таємниці його тайм-менеджменту (яких, як виявилося немає), та плани на майбутнє популярного українського гурту.

Цікавим було питання про українських виконавців, які зараз, у час війни, виступають з концертами на території Росії. Публіка бажала знати, як до таких виконавців ставиться Тарас Тополя. Як виявилось, він займає доволі нейтральну позицію у цій ситуації: «Я не сприймаю негативно українських виконавців, які їдуть виступати у Росію, але я й не захищатиму їх, коли українці блокуватимуть і зриватимуть їхні концерти. Адже це – наслідок свідомого вибору, до якого музикант має бути готовим в цьому випадку. Дуже багато українців, живучи в Україні, перебуваючи на цій території, думками є у російському середовищі. Це не мої вороги, це просто люди, які мають іншу позицію. Вони не є моїми партнерами, але також я не маю жодного морального права їх засуджувати, бо я не одягав їхнє взуття і не жив їхнім життям».

Велася розмова й про глибоку філософію мистецтва. Чи повинні митці сьогодення зображати у своїх творах війну? Чи можна уникати хоча б у творчості сумних і трагічних мотивів? Фронтмен «Антитіл» виявив доволі однозначну позицію щодо цього: він вважає, що це абсолютно нормально, що в час війни, будь-яке мистецтво дотичне до цих трагічних подій, адже в іншому випадку – воно не щире. Оскільки зараз наша держава переживає нелегкий період свого життя, яке насичене війною, то це відображається у сучасній творчості. Адже чи то художник, чи письменник, чи музикант через своє мистецтво передає ті думки, почуття і сенси, які проходить через нього, через суспільство, в якому він живе.

«Гурт «Антитіла» закадрував в музиці оцей відрізок життя України, – розповів Тарас Тополя. – В нашому останньому проекті є різні пісні: і бойові, і романтичні. Тому через 10-15 років кожен зможе віднайти цей файл, прослухати і зрозуміти, чим жила Україна в той момент».

Після годинної розмови гості розіграли серед студентів кофтинки з кредо U-Report і Тарас Тополя в дуеті із повним залом заспівав під гітару свою пісню «Там, де ми є».

На цій душевній миті «офіційна» частина довгоочікуваної для фанатів «Антитіл» зустрічі підійшла до завершення. Далі – автографи, фотосесії, інтерв’ю та інші небуденні буденності зіркового життя.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото