Дисертант

Буснюк Світлана Володимирівна

Тема

Фінансовий капітал кластерів: особливості формування та використання

Дата захисту

07.10.2015

Місце праці

Аспірант кафедри банківського і страхового бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка

Науковий керівник

Доктор економічних наук, доцент Лещук Віктор Пилипович, Тернопільський національний економічний університет, директор Луцької філії.

Кафедра, де виконана дисертація

Робота виконана в Луцькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.

Анотація

Буснюк С.В. Фінансовий капітал кластерів: особливості формування та використання. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. – Львівський національний університет імені Івана Франка. – Львів, 2015.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретико-методологічні положення та практичні рекомендації щодо формування та використання фінансового капіталу кластерів в національній економіці.

Розглянуто економічний зміст кластерів, виокремлено загальні особливості їх функціонування. На основі дослідження еволюції поглядів на фінансовий капітал, як важливу економічну категорію, особливостей та джерел формування фінансового капіталу сформульовано авторське бачення сутності фінансового капіталу кластера. Окреслено методологічні підходи щодо дослідження формування та використання фінансового капіталу кластера у процесі їхньої діяльності.

Проведено оцінку діяльності кластерів в деяких країнах світу, виокремлено їхні особливості та моделі формування фінансового капіталу. Проаналізовано функціонування кластерів в національній економіці та джерела формування їхнього фінансового капіталу. Здійснено оцінку стану та тенденцій фінансового забезпечення розвитку економіки України у 2008-2014 р. р., проаналізовано кількість інтегрованих та інноваційних структур, а також причини їхнього недостатнього поширення в національній економіці.

Сформульовано практичні підходи щодо формування оптимальної величини фінансового капіталу інтегрованої структури та пропозиції щодо ефективного його використання. Визначено функції органів державної влади та суб’єктів господарювання, що входять до складу кластера в процесі створення та діяльності інтегрованої структури.

Ключові слова:фінансовий капітал, фінансовий капітал кластера, інтеграція, кластер, особливості формування фінансового капіталу кластера, система управління фінансовим капіталом кластера, оптимізація формування та використання фінансового капіталу кластера.

Опоненти

Офіційний опонент:Доктор економічних наук, професор,Донецький національний університет (м. Вінниця), завідувач кафедри обліку, аналізу та аудиту Іонін Є.Є.Завантажити відгук

Офіційний опонент:Кандидат економічних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка, асистент кафедри фінансів Дрозд Н.В.Завантажити відгук

Файл дисертації

Файл автореферату