«Традиції, що творять майбутнє: 25 років Львівської школи міжнародних відносин»

13 жовтня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці заснування факультету міжнародних відносин. Святкові заходи, які поєднали у собі урочисту атмосферу й безкомпромісні наукові дискусії, згуртували представників адміністрації Університету, міністрів, дипломатів, народних депутатів України, представників органів місцевої влади, викладачів і студентів Університету.

Під час Урочистої академії  «Традиції, що творять майбутнє: 25 років Львівської школи міжнародних відносин» до присутніх звернувся Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник, який відзначив вагому роль факультету міжнародних відносин у житті ЛНУ ім. Івана Франка і всієї країни.

«Факультет здійснює підготовку фахових дипломатів, які є українцями за духом і європейцями за ціннісними орієнтирами», – наголосив Володимир Мельник, додавши, що випускники факультету міжнародних відносин є яскравим підтвердженням того, що тільки опираючись на власні сили й національні інтереси можна збудувати по-справжньому сильну державу.

Після вітальних слів Ректор Університету вручив грамоти працівникам факультету, які багаторічною сумлінною працею утверджують високе реноме Львівської наукової школи міжнародних відносин.

За вагомий особистий внесок у розвиток науки, значні наукові здобутки, визначні успіхи у професійній діяльності нагороду Львівського університету «Медаль Івана Франка» Ректор Володимир Мельник вручив відразу двом вченим – директорові Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Валерію Копійці і директорові Інституту міжнародних відносин Варшавського університету (1990-2016) Едвардові Галіжаку.

Обидва лауреати подякували за високу відзнаку й долучилися до вітальних слів на адресу факультету міжнародних відносин. Зокрема, професор Едвард Галіжак наголосив, що саме Львівський університет і факультет міжнародних відносин зробили дуже великий внесок у розвиток незалежної України.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, звертаючись до присутніх, акцентував увагу на вагомій ролі дипломатів для сучасної України.

«Пам’ятайте, сильна дипломатія базується на сильній державі, а сильна держава базується на сильному війську. Російську агресію в Україні зупинили два фактори – це українські солдати і наші дипломати. Саме українська дипломатія дала Україні три роки для того, щоб стати на ноги. Тому саме від вас залежить, якою Україна буде завтра», – зазначив Олег Синютка.

Також Олег Михайлович зачитав звернення від першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва.

Заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк наголосив, що «за 25 років факультет міжнародних відносин став своєрідною кузнею професіоналів, адже його випускники стали народними депутатами, міністрами, громадськими діячами, керівниками потужних компаній».

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко сказав, що атмосфера, яка панує на факультеті міжнародних відносин Львівського університету, завжди мотивує до розвитку і поступу.

Від імені міністра закордонних справ України і від себе особисто факультет привітав зі святом керівник Представництва МЗС України у м. Львові Вячеслав Войнаровський.

Народний депутат України Михайло Хміль зачитав вітання від голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Також до вітальних слів долучилися голова Львівської обласної організації профспілок працівників освіти і науки України Марія Яцейко, голова первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Качмар і ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

Додамо, що представники органів місцевої влади, Міністерства закордонних справ України і профспілкових організацій вручили працівникам факультету нагороди, почесні грамоти та подяки.

Від імені деканів Університету ювілярів привітав декан географічного факультету Володимир Біланюк.

Також із 25-річчям від часу створення факультету слова вітання висловили інші гості і студенти Університету.

На завершення Урочистої академії декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський подякував усім за вітання і за сприяння розвитку Львівської школи міжнародних відносин.

«Сьогодні на святкуванні ми зібрали усіх випускників, які представляють нове молоде обличчя сучасної української держави. 25 років назад у 1992 році за ініціативи Ректора Університету Івана Вакарчука був створений факультет міжнародних відносин. Відтоді ми постійно зростаємо. Наші студенти можуть обрати одну із семи кафедр. Також ми маємо п’ять наукових центрів. Наш факультет за роки своєї діяльності зміг стати професійною школою дипломатії. Близько половини наших викладачів – це випускники факультету міжнародних відносин», – наголосив Маркіян Зіновійович.

Окрім того, в рамках святкових заходів відбулися чотири дискусійні майданчики – «Модернізація Української держави: виклик молодим», «Нове обличчя української дипломатії: Львівська школа», «У тренді юридичних новацій: міжнародне право у Львівському університеті» і «Передові бізнес-практики: світові стандарти в українських реаліях».   Участь у дискусіях взяли міністр інфраструктури України Володимир Омелян, міністр енергетики та вугільної  промисловості України (2014-2016) Володимир Демчишин, депутат Верховної Ради України Остап Єднак та багато інших високопосадовців, політиків, дипломатів, чиновників і представників бізнес-структур.

Під час відвертих і безкомпромісних виступів учасники намагалися окреслити траєкторію подальшого розвитку України, проаналізувати роль факультету міжнародних відносин і Львівського університету у процесі державотворення й дати відповідь на складні питання щодо реформ в країні.