Тихою ходою студенти вшанували Героїв Небесної Сотні

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко,
хоч Майдан ридав..
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..

Людмила Максимлюк

У рамках вшанування Героїв Небесної Сотні 19 лютого 2015 року відбулась тиха хода «Ми збережемо віру». Колона студентської та учнівської молоді пройшла від головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка до площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували Героїв Небесної Сотні й усіх, хто віддав своє життя під час антитерористичної операції на Сході України. Під час екуменічної панахиди кілька тисяч людей молилися за душі Героїв, щоби вони віднайшли мир і спокій у Небесному царстві.

«Цією спільною молитвою, ми вшанували Героїв, які боролись за те, щоб ми сьогодні могли вільно розмовляти своєю мовою, жити у своїй державі й усім серцем її любити. Нехай кожен день для нас буде початком наступного кроку для покращання не лише свого життя, але й життя прийдешніх поколінь, щоб ці безвинні жертви Героїв Небесної сотні, думки про яких, щоденного роздирають наше серце та додають ще більше болю, були не даремними. Нехай молитва за них ніколи не зникає із наших сердець та уст», – закликав студентський капелан, отець Тарас Островський.

«Сьогодні – день великої скорботи. Але це також день великої пам’яті про тих українців, які роблять Україну незнищенною і незламною сьогодні, завтра і завжди. Рік тому на Майдані жорстоко й цинічно розпочалась розправа над українцями, які виступили проти антиукраїнсько-бандитського режиму Януковича. За що вони виступили? Чи вони обстоювали свої пільги та блага, чи, може, свою окремішність в Україні? Ні! Вони виступили за єдине благо – Богом дане природне право бути вільною людиною на своїй рідній землі. Сьогодні, коли ми говоримо про Небесну Сотню, яка є фундаментом майбутнього України, у світлій пам’яті та скорботі, у щирій молитві ми схиляємо свої голови перед ними», – сказав Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка професор Володимир Мельник.

«Серед тих, хто залишився в нашій пам’яті є багато імен, але з особливим трепетом ми згадуємо студента й випускників нашого славного Франкового університету: студента географічного факультету Ігоря Костенка, випускника історичного факультету Богдана Сольчаника та випускника філософського факультету Сергія Кемського. Згадаймо їх сьогодні й не забудьмо ніколи! – закликав Ректор. – Вони зараз там, де Бог дає нам право вірити, дає нам право зміцнити цю віру нашими кроками, нашим поступом, щоб створити ту Україну, за яку вони віддали своє життя».

Володимир Петрович також згадав усіх тих борців, які загинули на східному фронті від рук російського агресора. «Від імені старших колег звертаюсь до молоді – до студентів: ви – сіль землі, бо вірите в Україну. Ваші побратими віддали життя за державу, яку ми зобов’язані творити спільно, яка буде відповідати європейським стандартам та українському духу. Адже, попри те, що всі ми різні, нас об’єднує любов до нашої України», – звернувся до учасників віча Ректор Університету.

Від імені студентства Львівщини виступив студентський мер Львова Євген Филипець: «Рівно рік тому бандитський клан Януковича забрав життя в патріотів України, у тих людей, які були готові віддати останнє і покласти його на вівтар сильної європейської демократичної України. Закінчилась революція і всі сподівалися, що повіє вітер у вітрила й Українська держава розпочне впевнено рухатись, але чомусь цього не відбулось. Минув рік, а за сотню смертей під час Революції Гідності ніхто не покараний. Наша перша студентська молодіжна вимога – покарати винних – тих, хто вбивав українців».

«Фактично всі ми були рік тому учасниками Революції Гідності, усі ми хотіли змін. Ми не можемо зрозуміти, чому Бог посилає такі складні та важкі випробування на долю нашої держави, однак усвідомлюємо, що перед нами – дуже важка й складна дорога і прийдешній день залежить від кожного з нас, від нашого бажання змінювати себе, від мужності бути чесним, говорити правду, мати гідність, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. – У мене до вас усіх є одне побажання: щоб ви скоріше зростали, добре вчилися. Адже в цій державі ми маємо шанс розвиватись тільки з тими людьми, які народилися вже в незалежній державі й не є інфікованими бацилою подвійних і потрійних стандартів, бацилою брехні. Ви потрібні нам! Нам потрібні люди, які будуть чесно робити свою роботу і говорити правду. Вічна пам’ять всім нашим Героям Небесної Сотні!».

На завершення учасники заходу взяли участь у флешмобі й прикрасили конструкцію біля пам’ятника Кобзареві червоними маками – міжнародним символом пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

Більше фото