У дистанційному режимі відбулася Конференція трудового колективу Львівського університету

7 травня 2020 року відбулася Конференція трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, захід провели у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams». Для участі у Конференції зареєструвалися 317 делегатів.

Нагадаємо, відповідно до Статуту Університету повноваження делегатів Конференції дійсні 1 рік, до 14 травня 2020 року.

Відкрив Конференцію в.о голови Первинної профспілкової організації працівників Університету, доцент кафедри цивільного права і процесу Юліан Бек. З протоколами мандатної комісії ознайомив учасників заходу її голова, доцент кафедри математичного і функціонального аналізу Святослав Тарасюк, який зазначив, що напередодні, 6 травня, відбулося дистанційне засідання комісії, яка перевірила повноваження делегатів Конференції. Головою Конференції трудового колективу був декан факультету управління фінансами та бізнесу, доцент кафедри економічної теорії Андрій Стасишин.

На порядок денний Конференції було винесено лише одне питання – про продовження терміну повноважень Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. З доповіддю щодо цього питання виступив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Ректор підкреслив, що внаслідок запровадження обмежувальних заходів у закладах вищої освіти, неможливими є проведення виборів до складу Вченої ради із реалізацією процесу прямого таємного голосування відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту» та Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка. Відтак, Вчена рада подала на розгляд Конференції питання про продовження терміну повноважень Вченої ради Університету на період дії обмежень, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 та наказом Міністерства освіти і науки України № 406 від 16.03.2020 р., до формування нового складу Вченої ради.

В обговоренні виступив декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін, який констатував, що Конференція трудового колективу, як найвищий орган громадського самоврядування, наділена повноваженнями приймати рішення, які текстуально не передбачені в законодавстві з метою забезпечення успішної роботи Університету, як окремої освітньої інституції. Володимир Миколайович висловив підтримку пропозиції продовжити термін повноважень Вченої ради Університету до формування її нового складу.

Відповідно до результатів голосування делегати Конференції підтримали пропозицію Вченої ради і продовжили термін її повноважень на період дії карантинних обмежень.

Підсумовуючи, Ректор Університету звернувся до колективу і подякував працівникам і студентам за ініціативну й організовану роботу в умовах карантину. Володимир Петрович підкреслив, що Університет передусім повинен зберегти здоров’я учасників навчального процесу, водночас забезпечивши належний рівень освітніх послуг.