У Львівському університеті розпочала роботу Міжнародна літня школа «Українська мова і країнознавство»

Традиційна Міжнародна літня школа з української мови і країнознавства розпочала роботу 16 липня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.  Цьогоріч слухачами школи стали 22 студенти із 12 країн світу: Бразилії, Ізраїлю, Італії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Республіки Корея, Словенії, США, Франції та Японії. Традиційно учасниками літньої школи є викладачі, підприємці, журналісти, студенти, науковці, службовці та працівники міжнародних організацій із країн Європи та Азії, які прагнуть поглиблювати свої знання української мови та культури. Українська мова для них – це професійний інтерес та інвестиція в майбутнє, адже кожен по-своєму планує надалі контактувати з нашою країною.

Відкриття Літньої школи відбулося у Дзеркальній залі Університету. Координатор Школи, старший викладач кафедри українського прикладного мовознавства Леся Антонів привітала учасників із приїздом і побажала їм успішного навчання. «Знаково, що відкриття Міжнародної літньої школи збігається із днем, коли набуває чинності Закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Ми раді, що ви приїхали вивчати українську мову, розширювати свої культурні горизонти та професійну компетентність, адже саме ви станете посланцями України у світі», – зазначила Леся Володимирівна.

Організацією Літньої школи з року в рік займається Центр україністики. Директор Центру, проректор Львівського університету з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим також звернувся з вітальними словами до учасників школи: «Насамперед хочу подякувати вам всім за бажання краще пізнати українську мову та українську культуру. Зрозуміло, що для цього найкраще підходить Львів і Львівський університет. Я щиро сподіваюся, що впродовж трьох тижнів, які ви проведете у школі, ви суттєво поповните свої знання про нашу державу. Ви побачите, що незважаючи на те, що на політичній карті Європи Україна з’явилась відносно недавно, це насправді тисячолітня нація. Ви зрозумієте, що українською мовою складено сотні тисяч народних пісень і написано найкращі сучасні літературні твори. Також ви матимете змогу долучитися до української традиції і спробувати себе в окремих її проявах. На жаль, ви також зрозумієте, що в Україні зараз йде війна, що це не громадянська війна, а відкрита агресія з боку Російської Федерації».

Принагідно Ярослав Гарасим також висловив подяку партнерам Міжнародної літньої школи: Університетові іноземних мов Ханкук (Республіка Корея), Берлінському університету ім. Вільгельма фон Гумбольдта, (Німеччина), Ґрайфсвальдському університету ім. Ернста Моріца Арндта (Німеччина).

До привітань доєднався декан філологічного факультету, професор Святослав Пилипчук, який акцентував увагу на вагомій ролі, яку виконуватимуть слухачі школи у сприянні налагодження зв’язків України зі світом.

«Після навчання в цій школі ви станете посланцями України в світі, які представлятимуть і поширюватимуть українську культуру. Цей аспект надзвичайно важливий. Патрон нашого університету Іван Франко свого часу теж дуже вболівав за те, щоб український світ пізнали представники інших націй. В цьому контексті він висловив дуже цікаву думку, зазначивши, що потрібно будувати «золоті мости порозуміння із почуванням міжнародним». Я щиро сподіваюся, що за ці три тижні ми з вами підготуємо добрий ґрунт, закладемо такі важливі цеглини, які ляжуть в основу побудови цих золотих мостів порозуміння між Україною та багатьма країнами світу».

Доцент Ірина Збир, котра працює в Університеті іноземних мов Ханкук, побажала організаторам Літньої школи подальших здобутків у справі популяризації українських традицій, а учасникам – задоволення від навчального процесу, покращення знань та нових знайомств.

На завершення урочистої частини прозвучало музичне привітання для учасників Літньої школи – «Мелодія» Мирослава Скорика, яку за допомогою бандури надзвичайно майстерно виконав Арсеній Янович.

Додамо, що навчання у Літній школі передбачає інтенсивний мовний курс, який сприятиме формуванню комунікативної, соціокультурної та прагматичної компетентностей слухачів (56 годин). Допомагатиме іноземцям краще усвідомити ключові моменти української історії, особливості культури та сучасний суспільно-політичний та економічний простір України цикл лекцій, який проведуть відомі науковці, журналісти, аналітики, громадські діячі, мистецтвознавці й непересічні творчі особистості. Крім того, програма Літньої школи включає в себе різноманітні краєзнавчі поїздки, екскурсії, проектну роботу та майстер-класи.

Опановуватимуть українську мову і пізнаватимуть нашу культуру представники 12 країн світу упродовж трьох тижнів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото